НОВИНИ

16.01.2021

15.01.2021

14.01.2021

13.01.2021

РУБРИКАТОР

Україна виплатить €39 000 чоловіку, сина якого міліція застрелила під час затримання в 1999 році

28.12.2020

Втрата близької людини завжди горе. Але коли трагедія сталося через протиправні дії правоохоронців, а держава не бажає встановлювати винних, біль від такої несправедливості стає нестерпною. Остання надія в таких випадках знаходиться у Страсбурзі. Про це повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Європейський суд з прав людини постановив рішення у справі  «Юхимович проти України» (№ 11464/12).

Руслана Юхимовича застрелили 4 березня 1999 року під час спроби міліції заарештувати його в рамах розслідування справи про вимагання. Як було встановлено, хлопець помер від ушкоджень, викликаних двома пострілами в спину.

Органи прокуратури провели попередню перевірку, наслідком якої стала відмова у порушенні кримінальної справи. Але це рішення було скасоване і провадження все ж розпочалося.

Протягом наступних років його неодноразово припиняли і знову відкривали, національні суди надавали слідчим вказівки щодо усунення недоліків та вжиття заходів.

Леонтій Юхимович, батько загиблого, стверджував, що проти сина була застосована надмірна сила. Але правоохоронці наполягали на тому, що той помер внаслідок збройного зіткнення із міліцією під час арешту.

Але українські суди у своїх рішеннях звертали увагу на те, що слідчі навіть не могли встановити, чи був хлопець озброєний. Також були наявні протиріччя у результатах судово-медичних експертиз в частині способу та порядку, в якому жертві були нанесені тілесні ушкодження.

У 2012 році Л.Юхимович звернувся до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на ст. 2 (право на життя / розслідування) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він скаржився на те, що міліція вбила його сина, а органи влади не провели оперативне та ефективне розслідування його смерті.

Суд у Страсбурзі констатував порушення ст. 2 Конвенції та присудив 39 тис. євро відшкодування моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі  «Юхимович проти України» (№11464/12) можна ознайомитися за посиланням.

Раніше ми розповідали, за яких умов повернення прав власності попередньому власнику є порушенням Конвенції.

Також ЄСПЛ вказав, за яких умов опитування свідків за відсутності сторони захисту є прийнятним.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"