НОВИНИ

26.11.2024

25.11.2024

22.11.2024

21.11.2024

20.11.2024

19.11.2024

14.11.2024

13.11.2024

12.11.2024

11.11.2024

08.11.2024

07.11.2024

РУБРИКАТОР

Угон в законі. Викрадене у Києві авто знайшлось у Харкові: на ньому їздять брати-поліцейські

28.10.2019

Киянин, який має беззаперечні докази, що поліцейський користувався вкраденим в нього авто, не може повернути собі машину, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Викрадення сталося вночі. Власник Максим Шкварко вийшов покурити на балкон, аж раптом на стоянці замість своєї машини побачив порожнє місце.

Лічені хвилини – і поліція була на місці. Шанси знайти, говорили, великі. А у поліції багато інструментів – купа камер, патрульні пости, “план перехоплення”.

“Сказали, що моя машина буквально там 6-8 хвилин тому пройшла “Рубіж”. Поїхала по Броварській трасі”, – так оперативники говорили спочатку.

Тоді, 30 червня 2019 року, 32-річний власник машини, підприємець, за освітою юрист, був певен, що знайти – справа часу. Після багатогодинного оформлення крадіжки, власник кинувся на пошуки самостійно. Він зосередився на районі Броварів – саме там востаннє камери зафіксували авто. Логіка була в тому, що зазвичай крадені автомобілі залишають неподалік від місця крадіжки у непримітних місцях: біля занедбаних заводів, якихось гаражів, у лісосмугах. Але все було марно. Тоді, власник долучив усіх друзів та знайомих правоохоронців, написав пости у всі соцмережі. Та по хвилинах наполегливо відновлював маршрут, яким його автівку могли вивезти.

“Десь за місяць мені написав невідомий чоловік в фейсбуці, що нібито бачив мою машину в групі, яка продає, прихована група, яка продає перебиті машини, крадені і так далі”, – розповідає Максим.

Він одразу зв’язався з продавцем Mazda 6 в цій групі. Представився покупцем, аби з’ясувати, чи його це авто. Тому попросив більше фото: близько 20 фото у різних ракурсах допомагають йому впевнитись – машина точно його.

Шкварко каже, був готовий поїхати і викупити свою машину у викрадачів. Він домовляється купити своє ж авто за 6,5 тисяч доларів. Але продавці – просто зникають.

Він пішов з цією інформацією до свого слідчого у Києві, але це не допомогло. Однак, у Максима лишилася одна зачіпка – машину продавець зняв на фоні житлового комплексу. Він починає через лупу розглядати фото – а раптом знайде, чи пригадає цей ЖК. Але знаходить на фото більш цінну інформацію – розпізнає номерні знаки. Вони вказували на те, що машина у Харкові. Відповідно і будинок слід шукати там.

Друзі Максима допомогли розшукати будинок зі світлини продавця – на будинку стоять камери спостереження, однак отримати відео з них і побачити викрадача машини Максиму не вдається.

За деякий час Максиму телефонує знайомий харків’янин і каже – бачив майже таке ж авто з невеликими змінами і називає ті самі номерні знаки, які підприємець вгледів на фото.

“Заглушка якась не того кольору стоїть – у мене заглушки не було взагалі. Її вставили спеціально – знали, за якими параметрами я шукаю. Вікна у мене були передні не затоновані, їх затонували – зробили все найдешевше, що могли зробити. І називає номери, які я знаю, які я не говорив нікому, які я пробивав – їх ніде немає в базі – АХ 1717 ТТ”, – розповідає постраждалий.

Але друг робить помилку – підходить з розмовою до водія, і машина зникає. Її тихенько відігнав кудись ще один учасник справи. Максим таки випросив відео, як машину забрали і з’ясувалось: на його авто катаються брати. І що найгірше – обидва працюють у поліції.

“Останній раз де мою машину бачили – з неї вийшов оперуповноважений Фрунзівського району Герасимов Віталій Сергійович. Він передав ключі своєму братові – слідчому Орджонікідзевського РВВС Герасимову Артему Сергійовичу. Той сів в машину і поїхав”, – розповідає Максим.

Виявилось, поліцейські вже близько місяця їздять на краденому авто на роботу.

“Він розумів, що він їздить на краденій машині. Я прийшов в РВВС – вийшов Артем Герасимов, слідчий, який їздив на моїй машині. І я кажу, слухай, кажу, ну по-нормальному, викоти мені машину. Десь постав. Я поїду з твого Харкова. Я не хочу жодних заяв”, – каже власник авто.

Але слідчий заявив, що машину йому за 200 доларів дав покататись друг, його номер телефона у блокноті, а блокнот – втратив.

“На сьогодні він пояснює, що він взяв машину на прокат. Заплатив за неї 200 доларів, місяць він на ній поїздив і повернув машину тій людині, у якій він її брав. Що це була за автівка, що вона була в угоні – він цю інформацію не підтверджує”, – коментує начальник відділу комунікації ГУ Нацполіції в Харківській області Олена Баранник.

В харківській поліції теж вирішили розібратись, тому Максим написав заяву про злочин. Аби розпочати службову перевірку стосовно Артема Герасимова. А ось, що Артем розповідає журналістам: “Я не розумію, про що іде мова взагалі. Я теж хочу розібратись, тому що я не хочу, щоб люди думали про мене погані речі. Давайте я вам перетелефоную і ми зустрінемось”. Та на зустріч він так і не прийшов.

Журналісти поїхали до керівництва цього правоохоронця спитати, чому так слабо реагують. Спочатку до колишнього, бо поліцейський перевівся. Там повторюють – Герасимов сказав, що взяв машину покататись. Причину переведення – не кажуть. Новий керівник Артема каже, нічого ще не може сказати про цього співробітника: “Як я можу говорити про профпридатність, якщо в моєму підпорядкуванні він жодного дня не працював?”

Наразі відомо, що службове розслідування таки розпочали. Артема Герасимова відсторонили від виконання обов’язків. І ми дуже сподіваємося, що поліція Харкова таки зможе знайти машину та повернути її власнику. А також очистити лави поліції від тих, хто дозволяє собі кататись на краденому.

Ірина Курило 

Джерело

 

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"