НОВИНИ

20.11.2024

19.11.2024

14.11.2024

13.11.2024

12.11.2024

11.11.2024

08.11.2024

07.11.2024

04.11.2024

23.10.2024

21.10.2024

РУБРИКАТОР

У закладах освіти системи МВС відбулися випуски інспекторів «Служби освітньої безпеки»

22.07.2024

Жінки є більшістю серед тих, хто взяв участь у конкурсі з відбирання офіцерів освітньої безпеки. Про це розповіли в Нацполіції. Проєкт “Офіцери служби освітньої безпеки” мають впровадити у всіх українських школах, а його головною метою називають “захист дітей в умовах повномасштабної війни Росії проти України та створення безпекового середовища після війни”. Разом з поліціянтами в закладах мають з’явитися металошукачі.

У планах посадовців до кінця 2024 року забезпечити офіцерами безпеки до двох тисяч шкіл, а в пріоритеті заклади загальної середньої освіти в прикордонні та ті, що працюють в очному та змішаному режимах. Принцип розподілу інспекторів: один поліціянт на один навчальний заклад.

Нині частина офіцерів освітньої безпеки пройшла спеціальне навчання.

“Особлива увага приділяється вивченню вікових особливостей психологічного та фізичного розвитку дітей шкільного віку, принципам інклюзивної освіти, методикам ефективної комунікації. Офіцери СОБ зʼявляться у школах вже у серпні та виконуватимуть три основні функції: правоохоронну, наставницьку та просвітницьку”, – розповідає начальниця управління організації служби освітньої безпеки Надія Ситник.

Посадовці сподіваються, що офіцери стежитимуть за безпекою дітей, спілкуватимуться з екстреними службами, припинятимуть правопорушення та контролюватимуть перепускний режим. Також вони спілкуватимуться з учнями про запобігання вживанню алкоголю, тютюну та наркотиків, запобігання булінгу та щодо кібергігієни.

У школах, де експериментально вже почали працювати офіцери, за словами освітян, діти стали дисциплінованіші.

Нагадаємо, що в МВС не перший рік говорять про залучення до роботи в школах так званих вихователів безпеки, а основною причиною збільшення поліційної присутності називали високий рівень вчинення дітьми або за їхньою участю кримінальних правопорушень.

Для підвищення безпеки заклади оснащували камерами та іншим спеціальним обладнанням. До прикладу, у гімназії №9 у Черкасах ще кілька років тому, за словами директорки, не залишилося “сліпих зон”, за винятком туалетів, гардеробів та самих класів. Щоб почати роботу системи, всіх старшокласників і вчителів сфотографували та внесли до спеціальної бази.

Батьки не у всіх регіонах підтримували подібні дії.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"