НОВИНИ

18.09.2021

17.09.2021

16.09.2021

РУБРИКАТОР

У Вінниці двох поліцейських за 50 тисяч хабара засудили на 6 років

14.05.2021

Вінницький міський суд засудив двох колишніх працівників кіберполіції до 6 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна (вирок від 7 травня).

У вересні 2017 року інспектори відділу протидії кіберзлочинам поліції у Вінницькій області вимагали у жінки 50 тисяч гривень. За ці гроші вони обіцяли не притягувати її до відповідальності за шахрайство з пластиковими банківськими картками. Жінка заявила про злочин і передача коштів фіксувалася. Поліцейські на своїй машині підвезли жінку до залізничного вокзалу, де їй поїздом «Москва-Одеса» нібито мали доставити гроші. Отримавши конверт, поліцейські усамітнились прохідний дворі сусіднього будинку і почали рахувати гроші. Через 3 хв. вони вийшли на вулицю, де були затримані співробітниками СБУ.

У суді чоловіки вину не визнали і відмовилися давати показання, посилаючись на статтю 63 Конституції.

Заявниця є уродженкою Луганської області. У 2015 році вона переїхала жити до Вінниці. На території ДНР в місцях позбавлення волі перебуває її чоловік, з яким вона підтримує стосунки. Наприкінці червня 201-го чоловік попросив її оформити дебетові карти ПАТ «Украгазбанк», КБ «Приватбанк», що вона і зробила. Картки оформлялися на ім’я третіх осіб, які давали їй свої персональні дані. На ці картки надходили кошти, які громадянка за вказівкою чоловіка знімала та перераховувала на інші рахунки. Походження грошей їй було не відоме. Через деякий час картки заблокували. Громадянку викликали в поліцію і повідомили, картки були задіяні в шахрайських схемах. Жінка зізналася, як саме користувалась картками, після чого працівник кіберполіції сказав, що проти неї зібрані матеріали про вчинення шахрайських дій. А оскільки вона перераховувала кошти на рахунки, що нібито функціонують на території ДНР, непідконтрольній українській владі, то поліцейський пригрозив повідомити СБУ також про фінансування тероризму. Щоб цього не сталося, їй потрібно було заплатити 50 тисяч гривень.

Суд визнав колишніх працівників кіберполіції винними. Їм призначено по 6 років позбавлення волі із забороною обіймати посади в правоохоронних органах на три роки, з конфіскацією усього майна.

На стадії слідства один правоохоронець провів під вартою трохи більше місяця, а другий – 12 днів. Таким чином, у випадку набуття вироком законної сили їм доведеться відбувати майже весь строк покарання.

На вирок може бути подана апеляція протягом 30 днів.

Поки вирок не вступив у силу обвинувачені залишаються на свободі із запобіжними заходами у вигляді застави – 200 тисяч і 128 тисяч гривень.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"