НОВИНИ

01.03.2024

29.02.2024

28.02.2024

27.02.2024

26.02.2024

23.02.2024

22.02.2024

21.02.2024

20.02.2024

РУБРИКАТОР

У Сумах суддю покарали за нетверезе водіння: 17 тис. грн штрафу і 1 рік заборони на керування авто

06.10.2022

Суддю Зарічного суду міста Суми Вікторію Мальовану-Когер винною у водінні в нетверезому вигляді. Про це редакція дізналась з постанови Ковпаківскього райсуду ч. 1 ст. 130 КУпАП.

У листопаді минулого року по вулиці Роменська, 90, суддя керуючи автомобілем RENAULT Clio, під час паркування не ввімкнула лівий покажчик повороту. Це привернуло увагу інспектора поліції.

Під час спілкування патрульний помітив явні ознаки алкогольного сп’яніння: порушення координації рухів, поведінка, що не відповідає обстановці, запах алкоголю з порожнини роту. Проходити перевірку на місці на визначення стану алкогольного сп’яніння за допомогою газоаналізатора Drager жінка не захотіла. Від проведення огляду у медичному закладі також відмовилася у присутності двох свідків, чим порушила ПДР.

На суддю склали адмінпротокол. У судові засідання із розгляду справи щодо себе Мальована-Когер не з’явилась, та її присутність і не була обов’язкова. Водночас суддя залучила собі двох адвокатів, які знайомились із матеріалами справи і неодноразово клопотали відкласти розгляд. Зрештою, суд розцінив це як навмисне затягування, щоб Мальована-Когер уникла покарання.

Суд переглянув відеозаписи поліції і визнав, що вина жінки повністю підтверджується. Дії інспекторів поліції на предмет їх законності вона не оскаржувала, поводила себе невимушено.

Суддю-водійку оштрафували на 17 тис. гривень і заборонили їй на 1 рік керувати транспортними засобами.

Раніше адвокат Мальованої-Когер просив Верховний суд передати справу до суду іншої області.

Клопотання було мотивовано тим, що його клієнтка є суддею Зарічного районного суду міста Суми і адміністративний матеріал стосовно неї складено безпідставно та упереджено, вона на своїй посаді неодноразово відмовляла поліції у задоволенні клопотань, закривала подібні справи щодо водіїв унаслідок недотримання інспекторами патрульної поліції процедури складання протоколів, що вплинуло на упереджене ставлення до неї самої. Однак Верховний суд не переконався, що інший районний суд міста не зможе повно і об’єктивно розглянути справу.

Восени минулого року  Зарічній суд повідомив, що суд не отримував офіційної інформації про складання адмінпротоколу щодо Мальованої-Когер і взагалі ця суддя начебто ще два дні тому взяла на роботі лікарняний.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"