НОВИНИ

05.06.2020

04.06.2020

РУБРИКАТОР

У суді слідчий поліції зізнався, що СБУшники змусили його провокувати прокурора на отримання хабаря

06.03.2020

Приморський районний суд Одеси виправдав прокурора відділу прокуратури Одеської області від звинувачень у зловживанні впливом.

За версією обвинувачення, прокурор начебто отримав 5 тис. доларів за сприяння у зняття арешту з квартири. У лютому 2016 господар квартири помер і на неї претендувала жінка, яка називала себе його цивільною дружиною. Було відкрито кримінальну справу про шахрайське заволодіння квартирою. Гроші передавалися цією жінкою через посередника – слідчого поліції. Так звана спадкоємиця і слідчий стали заявниками у справі.

Обвинувачений усе заперечував, розповів, що слідчий був знайомий і того дня підсів в його машину поговорити по роботі, а коли вийшов, то до авто підбігли співробітники СБУ і нібито вилучили гроші.

У суді колишній слідчий поліції зізнався, що разом зі своєю знайомою справді намагався заволодіти квартирою шахрайським способом, а прокурора вони підставили. Заяву на прокурора його змусили написати в СБУ, погрожуючи притягнути до кримінальної відповідальності за квартиру. У спілкуванні з прокурором він мав завдання провокувати його. Водночас свідок повідомив, що ніяких грошей йому СБУ не давала, тому він не міг їх передати чи підкинути прокурору. Відеозапис обшуку автомобіля зник із матеріалів справи. Понятий вилучення грошей не бачив. З невідомих причин ці 5 тис. доларів взагалі не були долучені постановою слідчого, прокурора до справи як речові докази.

Жінка, яка прикидалась співмешканкою покійника, розповіла суду, що була знайома із дружиною слідчого поліції і саме ця сім’я запропонувала їй оборудку з квартирою. З померлим власником вона не була знайома, а тільки бачила його на фото. Щоб через суд добитися визнання шлюбних стосунків, вона ходила по сусідах і просила дати свідчення на її користь. У подальшому під тиском слідчого поліції написала заяву, що прокурор вимагає у неї 5 тис. доларів, хоча такого ніколи не було. У 2017 році жінку засудили до 5 років позбавлення волі умовно за шахрайство з заволодінням квартирою, беручи до уваги, що вона визнала вину і розкаялася, а також має на утриманні двох неповнолітніх дітей.

Справа стосовно колишнього слідчого поліції та його цивільної дружини ще розглядається судом.

Розслідування щодо прокурора вела військова прокуратура Південного регіону.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"