НОВИНИ

18.05.2019

17.05.2019

16.05.2019

РУБРИКАТОР

У суді на Львівщині немає охорони та не вистачає приміщень

23.11.2018

У рамках реалізації національного превентивного механізму Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини у Львівській області спільно з громадським монітором НПМ здійснили моніторинговий візит до Жовківського районного суду Львівської області.

Під час візиту моніторингова група зафіксувала відсутність охорони приміщень суду, забезпечення громадського порядку та безпеки працівників і відвідувачів суду, зокрема, немає турнікетів та рамок стаціонарного металодетектора.

У будівлі суду відсутні окремі приміщення для розміщення підсудних та конвою. Підсудних чи засуджених утримують в автозаках або в стаціонарному загородженні у залі судового засідання для розгляду кримінальних справ на першому поверсі. Відсутня організація надання домедичної допомоги, аптечка не укомплектована, наявні засоби та препарати термін придатності яких завершився.

Окрім того, відсутні кімнати для конфіденційного спілкування підсудного з адвокатом та ознайомлення з матеріалами справи. Адміністрація суду повідомила, що відсутність приміщень пов`язана з невеликою площею будівлі суду. Реальним вирішенням існуючих проблем могла би бути добудова третього поверху будівлі суду та використання підвальних приміщень.

Моніторинговою групою встановлено, що на даний час у підвалі будівлі суду завершилися ремонтні роботи, вирішується питання про його облаштування для потреб суду за цільовим призначенням, але з врахуванням обмеження – місто використовуватиме це приміщення як «бомбосховище».

У будівлі суду, окрім облаштованого пандусу на вході, не дотримано низку інших вимог щодо доступності осіб з інвалідністю до приміщень суду. Майданчик та сходи перед головним входом до будівлі суду перебувають у незадовільному стані. Також порушуються вимоги пожежної безпеки.

За результатами моніторингового візиту до Територіального управління Державної судової адміністрації України у Львівській області буде направлено звіт із рекомендаціями щодо усунення виявлених порушень.

Джерело