НОВИНИ

21.01.2020

20.01.2020

18.01.2020

17.01.2020

РУБРИКАТОР

У судах можуть з’явитися кімнати для неповнолітніх свідків

12.07.2019

Мінрегіон вирішив оновити державні будівельні норми щодо проектування судів, зокрема передбачати окрему дитячу ігрову зону та окреме приміщення для надання свідчень неповнолітніми свідками.

Як повідомили «ЗіБ» у прес-службі Мінрегіону, у проекті нових змін до ДБН пропонується адаптувати будівлі і приміщення судів до потреб відвідувачів з маленькими дітьми.

Мова йде не лише про облаштування дитячої ігрової зони (baby room) в публічному просторі судів, а й проектування окремої кімнати – «маленький свідок» для неповнолітніх учасників судового процесу, яким іноді необхідно надавати свідчення у ході судового засідання.

Всі ці умови необхідні для створення сприятливої і дружелюбної атмосфери, щоб діти почувалися себе комфортно під час надання свідчень.

Наразі фахівцями та експертами аналізується існуючий закордонний досвід у тому, якими повинні бути ці приміщення, їх розміри, вимоги до облаштування та обладнання. Наприклад, у судах Польщі кімнати для надання свідчень неповнолітніми свідками проектують з непомітними відеокамерами, мікрофонами і спеціальним дзеркальним вікном, яке веде у залу судових засідань.

Найголовніше завдання цих кімнат – насамперед уникнення психологічних травм у дітей у ході судових справ. Тому вони проектуються максимально комфортними, простими і зовсім не нагадують судову установу.

Джерело