НОВИНИ

23.05.2024

22.05.2024

21.05.2024

20.05.2024

17.05.2024

16.05.2024

15.05.2024

РУБРИКАТОР

У ресторані Вінниці через російський шансон побилися військовий та працівники СБУ

07.11.2023

У вінницькому ресторані побилися дві компанії через російську музику. Що цікаво, в одній були працівники військової контррозвідки СБУ, в іншій – військовий. Під час бійки постраждали четверо чоловіків, їх доставили в лікарню. Поліція відкрила кримінальну справу за статтею про хуліганство, участь співробітників СБУ в інциденті не заперечує прокуратура. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Зазначається, що інцидент стався ще в суботу, 4 листопада, в ресторані “Арталь”. Там одночасно у різних залах відзначали дні народження військовий та працівник СБУ.

Як пише видання “20 хвилин” з посиланням на слова очевидців та джерела в поліції, після того, як музичний супровід закладу о 22:00 закінчив свою роботу, гості почули, як із VIP-зали, де святкував співробітник СБУ, пролунав російський шансон “Владимирский централ” у виконанні Круга, наступною була пісня “Приходите в мой дом, мои двери открыты”.

Гостям військового це не сподобалося, вони завітали в кімнатку до поціновувачів російського шансону та зробили зауваження, але ті продовжили розважатись. Не звернули уваги на зауваження й офіціанти та адміністрація “Арталю”.

“Ми були запрошені на день народження до військового, який служив на передовій. Вже виключили музику, сказали, що все закінчилося, і ми почали одягатися. Чуємо, як в кімнаті іншої компанії святкуючих включили на всю в телефоні “Владимирский централ”. Я відкрила двері і зробила зауваження, що зараз не той час, щоб слухати таку музику. Вони не відреагували. Я пішла на бар, спитала дівчат, чому вони ніяк не реагують, що в їх закладі звучить російський шансон – вони лише посміялися”, – розповіла ЗМІ гостя військового та свідок подій в ресторані.

Після цього з кімнати іменинника з СБУ вийшли чоловіки та почалася бійка. З компанії військового постраждали троє чоловіків.

“Ми покликали охорону ресторану – вони тільки посміхнулися. Тоді викликали поліцію, але й ті теж лайтово до всього віднеслися. Потім змушені були викликати швидку, оскільки були постраждалі: трьох чоловіків з нашої компанії доставили в лікарню. Образливе в цій ситуації, що ніхто не хотів вибачитись, а навпаки почали бійку, а б’ються ті чоловіки добре. Ми звернулися до журналістів, оскільки боїмося, що відеодокази з камер спостережень ресторану будуть знищені і справу закриють”, – каже гостя військового.

Журналістам стало відомо, що троє постраждалих чоловіків – з компанії тих, хто зробив зауваження. Серед них є військовий, стоматолог та юрист.

Також є ще четвертий постраждалий, якого зі струсом мозку доправили в лікарню. Це – львів’янин Руслан Сивак. Саме він, за словами очевидців, крутив шансон та разом зі своїм сином Дмитром Сиваком був ініціатором бійки. Дмитро є військовослужбовцем Департаменту військової контррозвідки СБУ, він і святкував свій день народження в ресторані.

“Також СБУшник мав при собі нагородну зброю, пістолет Glock-17, отриманий в березні цього року від тодішнього Міністра оборони Олексія Резнікова. Також в їх компанії було ще два працівники контррозвідки”, – пишуть ЗМІ.

Що каже поліція

Пресслужба поліції Вінницької області повідомила, що за фактом бійки відкрито кримінальне провадження за частиною другою статті 296 Кримінального кодексу України (хуліганство). Всі учасники встановлені, проводяться слідчі дії.

“На даний час Вінницькою спеціалізованою прокуратурою в сфері оборони Південного регіону здійснюється процесуальне керівництво за даним фактом. В ході досудового розслідування встановлено, що дійсно 4 листопада біля 23-ї години відбулися певні події, до яких можливо причетні співробітники Служби безпеки, департаменту контррозвідки. Проведені першочергові слідчі дії, огляд місця події, допит свідків. На даний час дані письмові вказівки органу досудового розслідування попрацювати зі свідками, провести ряд слідчих дій. Це впровадження перебуває на особистому контролі керівництва”, – розповів керівник Вінницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Олексій Рихлюк.

Російська музика в Україні під час війни

Ще в червні 2022 року Верховна Рада України ухвалила закон про заборону російської музики у закладах торгівлі, громадського харчування та сфери послуг та медіа. Проте реального покарання за порушення немає.

В серпні 2023 року Україні на сайті Верховної Ради зареєстрували законопроєкт №9547, який пропонує запровадити штрафи за звучання російської музики, трансляцію російських кліпів та фонограм у громадських місцях. Штраф передбачає від 5 100 до 8 500 гривень за перше порушення та від 17 000 до 25 500 гривень за повторне. Наразі законопроєкт знаходиться на розгляді.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"