НОВИНИ

14.07.2020

13.07.2020

10.07.2020

РУБРИКАТОР

У Полтаві люди 18 років жили в квартирі, з якої СБУ забула зняти арешт

19.11.2019

Полтавський апеляційний суд скасував арешт квартири, накладений СБУ у 2001 році.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 7 листопада.

Квартиру арештувала на підставі рішення УСБУ в Полтавській області під час розслідування кримінальної справи стосовно колишнього голови Полтавської обласної профспілки «Солідарність» по факту нецільового використання бюджетних коштів. Через два місяці справу закрили за відсутністю складу злочину, але арешт з квартири не зняли.

Чоловік дізнався про не скасований арешт тільки у 2018 році, коли звернувся до нотаріуса для оформлення заповіту.

Він подав позов до суду про скасування арешту і стягнення 500 тис. грн моральної шкоди. Позивач переконував, що незаконне притягнення до кримінальної відповідальності і арешт квартири призвели до загострення у нього хронічних хвороб, тяжких моральних страждань.

Оскільки матеріали кримінальної справи знищено, то суд першої інстанції визнав за можливе скасувати арешт у рамках цивільного позову, але не стягнув ніякої компенсації. Суд зазначав, що позивач сам у своїй заяві визнає, що не здогадувався про арешт квартири до 2018, тому незрозуміло, які незручності чи моральні страждання він міг мати.

Однак апеляційний суд з цим не погодився і визнав, що оскільки справу через два місяці закрили за відсутністю складу злочину, то чоловік два місяці незаконного перебував під слідством і арешт квартири був також незаконним.

Суд оцінив моральну шкоду за перебування під слідством у 8346 грн, а також стягнув 10 тис. грн компенсації за душевні страждання, завдані бездіяльністю слідчого СБУ.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"