НОВИНИ

22.01.2021

21.01.2021

20.01.2021

19.01.2021

РУБРИКАТОР

У Міжнародний день прав людини Офіс генпрокурора доповів, як реагує на порушення в місцях несвободи

11.12.2020

10 грудня – Міжнародний день прав людини, який відзначається у зв’язку із прийняттям Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини. Захист прав людей в місцях несвободи – один з важливих напрямів роботи для прокурорів Офісу Генерального прокурора.

У 2020 році внесено понад 6 тисяч документів реагування на виявленні порушення, за результатами розгляду яких більше 4,3 тисячі посадових осіб притягнуто до відповідальності.

У 2020 році, зважаючи на епідемічну ситуацію, Офіс Генерального прокурора звернув увагу Уряду та органів влади на необхідність розробки превентивних заходів із запобігання поширенню COVID-19 серед осіб, які утримуються у місцях несвободи, а також персоналу таких закладів.

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова ініціювала перед Міністром юстиції України вжиття заходів для забезпечення своєчасного доставлення в’язнів, у тому числі хворих на тяжкі інфекційні захворювання, залізничним транспортом до спеціалізованих закладів охорони здоров’я. Питання транспортування було вирішено позитивно.

Також за активної позиції Офісу Генерального прокурора Мінюст розробив проєкт Порядку надання медичної допомоги ув’язненим, прийняття якого відповідно до Закону вимагалося ще кілька років тому.

85 незаконно утримуваних осіб звільнено у 2020 році за реагування органів прокуратури із карцерів та дисциплінарних ізоляторів установ виконання покарань.

Із останніх випадків, встановлених перевіркою Офісу Генерального прокурора,  у Житомирській виправній колонії № 4 незаконно утримувався громадянин України, до якого була застосована амністія. Строк відбування покарання у виді позбавлення волі, до якого його було засуджено вироком суду Республіки Білорусь, завершився, однак чоловік продовжував утримуватися в колонії. У ситуацію втрутилися органи прокуратури та за письмовою вказівкою заступника Генерального прокурора Гюндуза Мамедова, внесеною Міністерству юстиції України, особу було звільнено з місця позбавлення волі.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"