НОВИНИ

16.01.2021

15.01.2021

14.01.2021

13.01.2021

РУБРИКАТОР

У Ладижині суддя пожалівся на мера, який запропонував віддати службову квартиру

08.09.2020

Голова і суддя Ладижинського суду Вінницької області поскаржилися на втручання мера до Вищої ради правосуддя. Таке повідомлення оприлюднено на сайті ВРП.

27 серпня у газеті «Нове місто» вийшло звернення міського голови до суддів. У статті мер наголошував, що витратив багато сил та енергії, щоб створити у Ладижині суд. Громада міста виділила для здійснення правосуддя приміщення колишнього дитсадка. У провадженні суду була справа одної людини, яка не платила податки за користування землею громади.

Усі судді Ладижинського суду взяли самовідвід і скерували ці рішення меру Ладижина. Міський голова погодився, що причини для самовідводу були законні, окрім випадку судді Олександра Корнієнка, який взяв самовідвід, посилаючись на отримання службового житла. Мер розкритикував позицію судді Корнієнка і запропонував йому відмовитись від службової квартири, усунути перепону, яка заважає чинити правосуддя. Мер зауважив, що судді і раніше відмовлялися розглядати справи, які стосувалися інтересів громади, тому він закликає їх сумлінно виконувати свої обов’язки. Міський голова заявив, що йому не хотілося б, аби у подальшому справи, які стосуються його особисто чи близьких родичів, розглядалися у Ладижинському суді.

Судді вважають, що мер вдався до їх критики у зв’язку зі справою, розгляд якої ще не завершено, пропозиція судді повернути квартиру розцінюється як тиск і підриває довіру до суду. Стаття міського голови викликала жваве обговорення у соцмережах. Наголошується також, що міська влада дозволяє собі такі дії не вперше і на це вже скаржились у 2018 році.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"