НОВИНИ

18.05.2019

17.05.2019

16.05.2019

РУБРИКАТОР

У лабораторії медичної частини Вінницької виправної колонії облаштували тренажерний зал

20.11.2018

У рамках діяльності національного превентивного механізму працівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно із громадськими моніторами відвідали Вінницьку виправну колонію № 86.

Монітори зазначили, що ув’язнені не можуть самостійно відкрити вікна в камерах дисциплінарного ізолятора, через надмірну заґратованість. В камерах задуха та підвищена вологість. Також в даних приміщеннях не було встановлено бачків із питною водою, а електромережі використовуються з порушенням правил пожежної безпеки.

Під час моніторингу встановлені грубі порушення прав і свобод в’язнів на охорону здоров’я і медичну допомогу.

У маніпуляційному кабінеті і в так званій «лабораторії» медичної частини установи було виявлено спортивні снаряди, лавку для жиму штанги. У маніпуляційній кімнаті повна антисанітарія, в облікових журналах живуть таргани, кварцова бактерицидна лампа була у брудному стані. У приміщеннях наявна велика кількість препаратів, термін придатності яких сплив. В шафах маніпуляційної виявлено картонні коробки з предметним склом, металевими голками, велику кількість контейнерів для забору крові у брудних розірваних пакетах, строк придатності яких також закінчився ще у 2015 році.

Практично в жодній контрольній карті диспансерного нагляду не було зафіксовано даних стосовно обстеження пацієнта, на підставі якого було виставлено діагнози.

На момент проведення моніторингу, в медичній частині лікувався хворий, що за листком медичних призначень, останні 16 діб отримував 2мл аміназину внутрішньом’язово, через що перебував у сонливому стані. В палаті, де знаходився хворий, було відсутнє будь-яке освітлення. Він знаходився без нагляду медичного персоналу. Туалет в палаті був не пристосований для використання хворими у подібному стані.

Монітори зазначили, що це може свідчити про формальне відношення відповідальних осіб до своїх обов’язків.

Під час відвідування підприємства установи від засуджених надійшли численні скарги на низьку оплату праці. Разом з тим, деякі працевлаштовані засуджені взагалі не володіють інформацією про розмір нарахованої їм заробітної плати. Згідно з отриманою довідкою встановлено, що із засудженими, які працюють на виробництві, укладено всього 22 строкових трудових договори. Однак, під час спілкування близько 80 в’язнів повідомило, що всупереч вимог Кримінально-виконавчого кодексу України із ними не укладаються строкові трудові договори, засуджені працюють фактично незаконно.

Особливе занепокоєння під час візиту викликало те, що при конфіденційному спілкуванні засуджені неодноразово повідомляли про страх та можливі репресії з боку адміністрації установи до осіб, які контактували з учасниками візиту.

До учасників моніторингу зверталися зі скаргами і працівники колонії. Зазначені скарги переважно стосувалися низького рівня заробітної платні та фінансування установи.

За результатом моніторингового візиту Міністерству юстиції України та прокуратурі області буде спрямований відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень прав в’язнів та наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення.

Джерело