НОВИНИ

24.09.2021

23.09.2021

22.09.2021

РУБРИКАТОР

У Києві відбудеться пресконференція «Критичний стан тюремної медицини. Як ув’язнені лікуються від COVID-19?»

08.05.2021

У вівторок 11 травня з 13:00 до 14:00 в прес-центрі «UA Crisis Media Center», за адресою: Український дім, Київ, вул. Хрещатик, 2 відбудеться прес конференція на тему: «Критичний стан тюремної медицини. Як засуджені та ув’язнені лікуються від COVID-19?»

Наразі гостро стоїть проблема реформування системи охорони здоров’я пенітенціарної служби. І найболючіше питання: як передати тюремну медицину Міністерству охорони здоров’я та як пережити пандемію? На сьогодні якість медичної допомоги хворим в установах попереднього ув’язнення та виконання покарань не наблизилася до рівня міжнародних стандартів, а навпаки набуває ознак національної загрози. Це продемонстрували події під час карантинних обмежень.

Ув’язнені, які перебувають у слідчих ізоляторах, та засуджені, які вже відбувають покарання у виправних закладах, належать до групи з високим ризиком зараження коронавірусом. У задушливих переповнених приміщеннях, за відсутності засобів індивідуального захисту, при низькому рівні тестування – СOVID-19, як і будь-яка інша інфекційна хвороба, стрімко розповсюджується. За офіційними даними маємо спалахи інфекції в різних установах, наприклад, в ДУ «Бориспільська виправна колонія (№119)», де хворіє понад 100 засуджених одночасно.

Правозахисна спільнота неодноразово зазначала, що одним із напрямів вирішення проблем надання медичних послуг та забезпечення засуджених і ув’язнених вбачають в повній передачі всієї пенітенціарної медицини у відання МОЗ України з наданням таким працівникам додаткових соціальних гарантій та матеріального забезпечення.

Спікери:

Євген Захаров – директор Харківської правозахисної групи;

Наталія Бородич – представник Уповноваженого Верховної Ради України з дотримання прав людини в місцях несвободи;

Олег Цвілий – Голова правління ГО “Альянс Української єдності”;

Олена Чайка – колишній працівник Державної установи “Центр охорони здоров’я ДКВС”

Володимир Жовтяк – радник Міністра охорони здоров’я.

За додатковими питаннями звертайтеся до організаторів:

Цвілий Олег Володимирович, тел.. +38(068)9332882

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"