НОВИНИ

29.09.2023

28.09.2023

27.09.2023

26.09.2023

РУБРИКАТОР

У Києві співробітники СБУ зламали банківські сейфи і викрали 3,2 млн доларів. Йде слідство

20.12.2022

Печерський суд Києва за клопотанням слідчого ДБР продовжив строк досудового розслідування крадіжки із банківських сейфів 6 мільйонів доларів (ухвала від 8 грудня).

Головним слідчим управлінням Служби безпеки України за матеріалами 2 управління Головного управління з протидії системним загрозам управлінню державою Департаменту захисту національної державності СБУ 21.03.2022 розпочато досудове розслідування за фактом можливого скоєння громадянином державної зради (ч.1 ст.111 ККУ).  Працівники СБУ дізнались, що фігурант має індивідуальний банківський сейф у відділенні АТ «Альфа-Банк» за адресою: м. Київ, просп. Голосіївський, 23.

Однак правоохоронці організували обшук у сейфах іншого відділення – «Київське № 12 А-Клуб» АТ «Альфа-банк» за адресою: м. Київ, Столичне шосе, 70. Для цього вони з метою обману підготували і надали на підпис заступнику начальника Головного управління протидії системним загрозам управління державою Департаменту захисту національної державності СБУ документ, що фігурант справи про держзраду у 2020 році відкрив депозитну скриньку в бакнівському відділенні за адресою Столичне шосе, 70.

У подальшому суд видав ухвалу на обшук банківського відділення, яка могла бути виконана лише слідчим чи прокурором. Працівники СБУ 25 березня, самостійно обшукавши банківське відділення, начебто діяли із перевищенням повноважень.

Співробітники Центру спеціальних операцій «А» Служби безпеки України, не знаючи про злочинні наміри своїх колег, шляхом віджиму та пошкодження замку примусово відчинили вхідні двері до приміщення банку, що супроводжувалось пошкодженням та виведенням з ладу датчиків відкриття дверей.

25.03.2022 о 10 год. 48 хв. троє працівників СБУ, за версією слідства,  за допомогою відшуканого у приміщенні відділення банку ключа, відчинили сховище, проникли всередину і без понятих, аудіо- та відеозапису зламали 90 індивідуальних банківських сейфів і викрали з них  6 334 719 доларів США.

Потім нібито для приховання злочину близько половини готівки співробітники СБУ хаотично порозпихали в сусідні банківські комірки, у тому числі такі, які взагалі ніким не орендувалися. Решту 3,2 млн доларів зловмисники, за версією слідства, таємно винесли з відділення банку і машиною відвезли у невстановлене місце.

До групи, нібито об’єднаної наміром викрадення майна, добровільно увійшли старший консультант (з оперативних питань) 2 управління Головного управління з протидії системним загрозам управлінню державою Департаменту захисту національної державності СБУ, якому відводиться роль організатора, а також як співвиконавці двоє старших оперуповноважених 1 сектору 1 відділу 2 управління Головного управління з протидії системним загрозам управлінню державою Департаменту захисту національної державності СБУ та інші поки невстановлені особи.

Розслідування за цими фактами розпочали ще 19 квітня 2022-го. 14 вересня трьом працівникам СБУ повідомили підозри у крадіжці майна в поєднанні із проникненням у приміщення в умовах воєнного стану в особливо великих розмірах і організованою групою (ч. 5 ст. 185 КК); перевищенні службових повноважень правоохоронцями організованою групою осіб (ч.2 ст.28, ч.3 ст.365 КК), внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей (ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК) і перешкодженні діяльності представника особи по наданню правової допомоги (ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 397 КК).

На початку грудня слідчий ДБР попросив продовжити строк розслідування. Наразі ще планується встановити і допитати осіб з числа співробітників Центру спеціальних операцій «А» Служби безпеки України, які були залучені до обшуку в банку, повторно отримати тимчасовий доступ до інформації операторів мобільного зв’язку, оглянути записи системи відеоспостереження, призначити та отримати результати судової почеркознавчої експертизи та ін.

Попередньо суд продовжив слідство до 14 березня 2023 року.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"