НОВИНИ

22.09.2021

21.09.2021

20.09.2021

18.09.2021

17.09.2021

РУБРИКАТОР

У Києві мотоцикліста за наїзд на поліцейського ув’язнили на 4 роки

28.07.2021

Дарницький райсуд Києва призначив 4 роки позбавлення волі мотоциклісту за заподіяння тілесних ушкоджень патрульному поліції під час виконання ним службових обов’язків (вирок від 20 липня).

У травні 2020-го двоє поліцейських вночі патрулювали вулиці в Дарницькому районі столиці. Вони помітили двох мотоциклістів, один із яких був без захисного шолома. Поліцейські подали сигнал про зупинку та почали рухатися за ними. Один із мотоциклістів різко звернув у одну із прилеглих вулиць та зник із поля зору, а другий продовжував рух по вулиці Центральна.

Через деякий час мотоцикліст звернув до магазину та заглушив двигун. Патрульний запаркував службовий автомобіль так, щоб заблокувати мотоцикліста, а його напарник із вигуками «Стій поліція» і побіг до водія. Але чоловік не реагував, розвернув мотоцикл і почав рух. Поліцейський схопився за кермо мотоцикла, щоб витягнути ключ із замка запалення. У цей момент водій збільшив швидкість та наїхав на патрульного, протягнувши за собою кілька метрів, після чого той впав на проїжджу частину.

Поліцейський отримав перелам лівого надколінника, у зв’язку з чим мав операцію, і садна на ліктьовому суглобі – тобто середні і легкі тілесні ушкодження.

Мотоцикліст провину не визнав і пояснював, що в ту ніч приїхав у магазин, але виявив що забув гаманець, тому він почав розвертатися. У цей момент на нього наскочив незнайомець і почав відривати його руки від керма. Двигун мотоцикла був увімкнений і чоловік несподівано потягнув його за руку, тому мотоцикл різко зрушив з місця та протягнув потерпілого кілька метрів за собою. Обвинувачений переконував, що не знав, що перед ним працівник поліції.

Однак суд цим показанням не повірив. Камера спостереження магазину зафіксувала подію. Із відеозапису вбачається, що працівники поліції під’їхали до обвинуваченого на машині із проблисковими маячками, яких складно не помітити у темну пору доби. Також охоронець магазину стояв на веранді і бачив, що працівники поліції були у форменому одязі, сказали водію мотоцикла залишатися на місці, однак той не реагував та хотів втекти.

З відео видно, що, зупинившись, мотоцикліст не робить жодних рухів щодо пошуку гаманця, а одразу цілеспрямовано розвертається та, дивлячись прямо на патрульний автомобіль, приймає рішення об’їхати його та покинути місце пригоди.

Суд вирішив, що обвинувачений прекрасно знав, що перед ним правоохоронці і не тільки усвідомлював протиправність своїх дій та передбачав можливі наслідки у виді тілесних ушкоджень працівника поліції, а й бажав їх настання.

Суд звернув увагу на поведінку мотоцикліста після інциденту, який станом здоров’я поліцейського не цікавився, у медичних закладах його не відвідував, допомоги на лікування не пропонував, що може свідчити лише про те, що він не жалкує про свої дії та із самого початку мав намір заподіяти потерпілому тілесні ушкодження.

Чоловікові призначено 4 роки позбавлення волі і негайно взято під варту в залі суду ще до набуття вироком законної сили.

Крім того, потерпілому стягується 12 945 гривень матеріальної і 150 тисяч гривень моральної шкоди та витрати на правову допомогу в сумі 10 тисяч гривень.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"