У Кременчуці суд виніс вирок поліцейському, який продавав інформацію з відомчої бази даних
24.05.2023
Правоохоронець отримав 5 років умовного покарання. Його спільнику-студенту ще 2021-му році призначили 3 роки умовно.11 травня 2023 року Автозаводський районний суд Кременчука виніс вирок патрульному поліцейському С., який разом зі студентом Я. «зливав» службову інформацію через Telegram-канал. Поліцейському призначили 5 років умовного покарання, позбавили звання та права обіймати посади в правоохоронних органах на 1 рік. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.
Так, обвинувачений — уродженець Кременчука, має незакінчену вищу освіту, не одружений, на момент вчинення злочину працював поліцейським сектору реагування патрульної поліції № 2 Кременчуцького райвідділення Кременчуцького відділу ГУНП в Полтавській області.
Нагадаємо, що затримали поліцейського С. та студента 4-го курсу Кременчуцького національного університету ім. М.Остроградського Я. у серпні 2020-го року.
З матеріалів справи відомо, що спільники отримували кошти за те, що отримували з поліцейської бази «АРМОР» (Автоматизоване Робоче Місце Оперативного Робітника) та передавали інформацію про потрібних людей замовнику. Систему «АРМОР» використовують у міських і районних відділах поліції для пошуку, обліку, довідок та прогнозів серед баз даних МВС. Вона містить дані про зброю, осіб криміногенних категорій, ідентичні нерозкриті злочини за їх описом, осіб, які відбули покарання та інших громадян.
Зловмисники працювали наступним чином. Студент Я., використовуючи акаунт з нікнеймом «Джордж Буш», розміщував у Telegram-групах «Купить/продать», «Рупор пиара», «Дело: Киев» оголошення про те, що за 700 грн може отримати з «АРМОРа» інформацію про потрібну людину.
Коли надходило відповідне замовлення, поліцейський С. знаходив потрібну інформацію в базі. Після підтвердження оплати на картку, поліцейський перекидав фотографію екрана студенту Я., а той — замовнику. Після затримання студента та поліцейського суд відправили під нічний домашній арешт. У грудні студент Я. уклав із прокурором угоду про визнання винуватості. А 14 січня 2021-го суд затвердив угоду та призначив студенту роки ув’язнення, але звільнив від відбування цього терміну з іспитовим строком 1,5 року.
За два роки — у травні 2023-го суд призначив покарання й поліцейському. Він визнав провину та отримав 5 років ув’язнення, його також позбавили права обіймати посади в правоохоронних органах на 1 рік та позбавили спеціального звання «рядовий поліції». Але від відбування покарання чоловіка звільнили з іспитовим строком — 1 рік. Також засуджений має відшкодувати 2860 грн експертних витрат.
Вирок ще не набрав законної сили та може бути оскаржений в Полтавському апеляційному суді протягом 30 днів з дня його проголошення.
Анастасія НЕДОГОРСЬКА