НОВИНИ

04.08.2021

03.08.2021

02.08.2021

31.07.2021

30.07.2021

29.07.2021

РУБРИКАТОР

У Харкові судитимуть чиновника поліції, який завищував поліцейським пенсії

22.06.2021

На початку червня до Київського райсуду Харкова передано обвинувальний акт щодо начальника сектору з питань Пенсійного забезпечення ГУНП в Харківській області та його пособника.

Про це повідомляє  «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 10 червня.

Чиновнику поліції інкримінується отримання неправомірної вигоди. Щодо пособника, то особа з таким ПІБ у 2013-2015 роках згадується як інспектор патрульної поліції Харкова у званні прапорщика.

У цьому році винесено вже два вироки щодо двох експоліцейських, яким чиновник ГУНП в Харківській області сприяв у призначенні підвищеної пенсії.

16 червня Київський райсуд затвердив угоду про визнання винуватості щодо колишнього начальника сектору моніторингу Лозівського ВП ГУНП в Харківській області. У 2020 році чоловік звернувся до посадовця з приводу підготовки та оформлення документів для призначення пенсії і одержання медичної документації, якою буде встановлено причинно-наслідковий зв’язок між хворобою та службою в органах внутрішніх справ.

На підставі таких документів поліцейському-пенсіонеру одноразово виплатили 147 тисяч гривень допомоги в результаті втрати працездатності і надалі призначили підвищену пенсію. Пенсіонер віддячив чиновнику, передавши 20 тисяч гривень.

Після пред’явлення обвинувачення пенсіонер пішов на угоду з прокурором, зобов’язавшись викрити інших співучасників злочину.

Аналогічно в січні цього року суд затвердив угоду з експоліцейським сектору реагування патрульної поліції № 2 Великобурлуцького ВП ГУНП в Харківській області. За одноразову допомогу по втраті працездатнсоті і підвищену пенсію чоловік заплатив чиновнику 10 тисяч гривень.

Пенсіонерів суд оштрафував на 17 тисяч гривень кожного.

Обидва епізоди згадуються в ухвалі щодо запобіжного заходу чиновнику поліції.

З 1 грудня 2020-го начальник сектору з питань Пенсійного забезпечення ГУНП в Харківській області був звільнений зі служби. Однак у березні цього року суд поновив його на посаді. Суд допустив рішення до негайного виконання, хоча управління Нацполіції в Харківській області також подало скаргу.

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"