НОВИНИ

09.12.2019

07.12.2019

06.12.2019

05.12.2019

РУБРИКАТОР

У Холодногірській виправній колонії №18 виявили численні порушення прав засуджених

12.08.2019

Про це Depo.Харків повідомили у Секретаріаті уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

За даними відомства, у Холодногірській виправній колонії №18 в Харкові виявили низку порушень.

У приміщенні для інструктажів відділу нагляду і безпеки установи з метою “придушення можливої непокори” зберігаються спеціальні засоби: заціпи та рогачі, обмотані колючим дротом з гострими металевими шипами. “Використання таких засобів може завдати значної шкоди життю та здоров’ю засуджених та має ознаки катування”, – сказано в повідомленні.

Приміщення карантину, діагностики та розподілу розташоване у напівпідвальному приміщенні, в якому відсутнє природнє освітлення. Вікна дільниці мають надмірне загартування та не пропускають денного світла. Також пряме сонячне світло не потрапляє у прогулянкові дворики  дисциплінарного ізолятора, які покриті шифером, тому засуджені часто відмовляються від прогулянок.

В установі не проводяться заходи з дезінфекції, в їдальні для персоналу виявили тарганів.

Також виявлені випадки порушення трудових прав засуджених на гідні умови праці та її належну оплату. Так, в їдальні для персоналу, яка розташована на госпрозрахунку, безоплатно працюють засуджені. Засуджені, які працюють на виробництві, не забезпечуються спеціальним одягом та взуттям, засобами захисту. Журнали інструктажів з техніки безпеки ведуться російською мовою. Порушуються правила техніки безпеки під час користування газовим та газобалонним обладнанням.

Зі слів засуджених, в установі належним чином не проводиться робота з розгляду їх звернень. Зокрема, засуджені скаржилися, що їхні звернення на неправомірні дії адміністрації не доходять до адресатів. Скриньки для звернень виготовлені із прозорого матеріалу, що також є негативним фактором, що примушує їх відмовлятися від оскарження неправомірних дій адміністрації установи.

Також засуджені скаржилися на те, що до осіб, які невдоволені діями адміністрації, застосовують фізичну силу та психологічний тиск інші засуджені, лояльні до адміністрації. Отримані під час таких конфліктів травми не фіксуються або документуються як побутові. Так під час візиту в приміщенні дисциплінарного ізолятора виявили засудженого з гематомою під оком, яку він, з його слів, отримав під час падінні з висоти.

На центральній алеї установи знайшли стенд, на якому розміщені фотографії та персональні дані засуджених, що порушують порядок відбування покарання.

В установі не забезпечуються права осіб з інвалідністю, які прибули на побачення із засудженими (при вході в установу відсутній пандус, персоналу доводиться заносити осіб, які прибули на побачення, на руках).

До Міністерства юстиції України буде спрямований звіт.

Джерело