НОВИНИ

22.02.2020

21.02.2020

20.02.2020

РУБРИКАТОР

У Харкові в колонії №100 адміністрація контролювала волевиявлення засуджених

22.07.2019

21 липня співробітники Темнівської виправної колонії №100 міста Харкова контролювали процес голосування засуджених на дострокових виборах у Верховну Раду. Про це українська омбудсменка Людмила Денісова повідомила на брифінгу, який транслювали у Facebook її офісу.

Вона розповіла, що її представників не пускали до виборчої дільниці протягом 30 хвилин.

“Вони побачили, що на вході стоїть такий “смотрящий”, який контролює, як входять і як виходять засуджені. Коли його запитали: “Чому ти тут стоїш?” – “А це адміністрація поставила мене, щоб я контролював”, – сказала омбудсменка.

За її словами, у приміщенні для голосування на сцені сиділо “все керівництво колонії” і разом зі співробітниками стежило, як відбувається голосування засуджених.

“Тобто біля кожного місця, між кабінками, в яких вони волевиявлення роблять, і між урнами, стоїть людина, “смотрящий такий в цій колонії”, і бачить кожного, хто як голосує і за кого він голосує”, – зазначила Денісова.

Вона розповіла, що серед членів виборчої комісії, як виявилося, сидять засуджені “і теж контролюють цей порядок”, а самі бюлетені лежать на іншому столі “просто навалом”.

Денісова наголосила, що викликали поліцію.

Джерело