У Харкові суд вирішив не карати поліцейських за конфлікт із суддею в ресторані
27.11.2017
Як передає Depo.Харків, відповідна ухвала Комінтернівського райсуду Харкова від 6 листопада опублікована у Єдиному реєстрі судових рішень.
Суд розглянув клопотання захисника трьох працівників Управління поліції охорони в Харківській області (колишня Державна охорона) про закриття кримінального провадження та звільнення обвинувачених від кримінальної відповідальності.
Згідно з обвинувальним актом, складеним прокурором у серпні 2017 року, правоохоронці обвинувачувалися у скоєнні злочину за ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України – перевищення службових повноважень.
За даними обвинувачення, вночі 12 червня 2013 року поліцейські прибули на виклик про конфлікт до ресторану “Старгород”, де, “перевищуючи свої службові повноваження, діючи умисно…спричинили тілесні ушкодження судді Київського районного суду м. Харкова шляхом застосування до нього прийомів рукопашного бою, повалили його на землю, при цьому ображали нецензурною лайкою та безпідставно застосували до нього спеціальні засоби – сльозогінний газ “Терен-4″ та наручники”.
На суді обвинувачені провину не визнали.
Захисник у клопотанні про закриття кримінального провадження посилався на часткову декриміналізацією злочину. Обвинувачені підтримали клопотання, просили його задовольнити у повному обсязі та закрити провадження.
Прокурор проти задоволення клопотання також не заперечував.
Суд ухвалив закрити провадження та звільнити працівників поліції від кримінальної відповідальності.
Довідка Depo.Харків. У червні 2013 року у ресторані в центрі Харкова сталася бійка, в якій брав участь суддя Київського райсуду Харкова Денис Нев’ядомський. На місце приїхали співробітники ДСО.
Тоді вони заявляли, що суддя поводився неадекватно, відмовлявся припинити конфлікт і намагався вихопити табельний автомат.
В результаті суддя був затриманий і переданий співробітникам прокуратури. Пізніше стало відомо, що співробітники ДСО також були заарештовані.
Сам Нев’ядомський заявляв, що інформація, озвучена правоохоронцями, – неправдива.