НОВИНИ

05.06.2023

02.06.2023

01.06.2023

30.05.2023

29.05.2023

27.05.2023

26.05.2023

25.05.2023

РУБРИКАТОР

У Дніпрі лейтенанта ЗСУ засудили за погрозу поліцейському зброєю

18.05.2023

Про це редакція  368.media  дізналася із вироку Амур-Нижньодніпровського райсуду за ч. 1 ст. 345 КК.Офіцер був призначений на посаду командира взводу стрілецької роти. У серпні 2022 року його «ВАЗ-2121» через порушення правил руху зупинили поліцейські. Під час розмови водій поводив себе агресивно та зухвало. Працівник патрульної поліції попрохав надати документи для перевірки його особистості, на що останній передав своє посвідчення військовослужбовця.  Правоохоронець запитав військовий пароль. Офіцер що не знає його та продовжив поводити себе агресивно. Він лаявся в бік патрульних та на неодноразові законні вимоги припинити лаятись не реагував.

Натомість офіцер достав з кобури пістолет «ТТ» та, тримаючи його обома руками, спрямував ствол у бік поліцейського.

Не зізнався

У суді військовослужбовець свою вину у вчиненні кримінального правопорушення не визнав. Він відмовився давати покази суду та відповідати на питання.

Потерпілий та свідки натомість надали свої покази. Поліцейські  намагалися зупинити «Ниву», однак водій не зупинявся. Після зупинки з переднього водійського сидіння вийшов водій, який не заперечував того факту, що вживав пиво. Офіцер ЗСУ попросив у поліцейського запальничку. Він запитав у нього пароль задля перевірки вояків, які можуть самовільно залишити військову частину, бути дезертирами.

На питання поліцейського військовий  відповіді не надав. Натомість він почав виказувати, що його відпустили на один день, він бере участь в бойових діях на фронті на першій лінії. Далі офіцер почав підвищувати голос на копа та його колег, висловлюватися нецензурною лайкою. Офіцер намагався вирвати із його рук посвідчення, вимагав негайно повернути його.

Напарник поліцейського відштовхнув офіцера, щоб той не виривав документ. Зрозумівши, що ситуація загострюється, він вирішив розвернутися та попрямувати до службового автомобіля. Почувши, що його напарниця щось говорить, він повернувся та побачив як обвинувачений дістає пістолет.

Йому здалося, що військовий намагається загнати патрон до патронника і направляє у його сторону. Поліцейьскі вихопили та привели свою зброю до готовності, а офіцеру почали кричати кинути пістолет, лягти на землю та покласти руки за спину.

На вказані команди обвинувачений не реагував. До нього підбігла пасажирка, стала перед ним та обійняла. Далі після вказівок патрульних офіцер кинув зброю та ліг на землю.

Суд визнав офіцера винним та покарав позбавленням волі на один рік. На підставі ст. 75 КК його вирішили звільнити від відбування покарання з випробуванням, встановивши обвинуваченому іспитовий строк 1,5 року.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"