НОВИНИ

18.09.2019

17.09.2019

16.09.2019

РУБРИКАТОР

У Дар’ївській виправній колонії №10 на Херсонщині порушуються права ув’язнених на медичне забезпечення

20.02.2019

В рамках реалізації національного превентивного механізму  Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснено візит до ДУ «Дар’ївська виправна колонія (№10)»і.

До складу моніторингової групи увійшли регіональний представник Уповноваженого в Херсонській області Лілія Афанасіаді, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Херсонській області Оксана Тропіна та громадський монітор національного превентивного механізму Володимир Куценко.

Керівництво установи продемонструвало відкритість при проведенні огляду приміщень і наданні інформації, забезпечило можливість конфіденційно спілкуватися із засудженими.

Моніторингова група відзначила, що адміністрацією установи докладаються зусилля у дотримані прав засуджених. Зокрема, забезпечуються права засуджених на ресоціалізацію через професійне навчання та можливість отримати середню освіту і робітничі професії.

Під час моніторингового візиту виникли питання щодо організації медичного забезпечення. ДУ «Дар’ївська виправна колонія (№10)» є  багатопрофільною лікарнею міжобласного значення. На день моніторингового візиту з 22 штатних лікарів, працювало 14. Це лише 63% від необхідної кількості. У зв’язку з цим, пацієнти не можуть отримати кваліфіковану медичну допомогу вузькопрофільних лікарів, через що надходять скарги.

У більшості оглянутих відділень інформаційні стенди розташовані високо в погано освітлених коридорах, що робить інформацію майже недоступною. Окрема інформація потребує заміни.

За результатами візиту буде надіслано звіт та рекомендації щодо усунення виявлених недоліків до Південного міжрегіонального Управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції та Центру охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України.

Джерело