НОВИНИ

24.07.2021

23.07.2021

22.07.2021

21.07.2021

20.07.2021

РУБРИКАТОР

У чоловіка, який обіцяв покласти прокурорці гранату в сумочку, конфіскували арсенал боєприпасів

01.07.2021

Ленінський райсуд Харкова покарав чоловіка за незаконне зберігання зброї і боєприпасів та погрози працівнику правоохоронного органу (вирок від 22 червня).

Вранці 24 грудня 2019-го чоловік приніс корпус ручної осколкової гранати Ф-1, зарядженої тротилом, до будівлі Господарського суду Харківської області. Чоловік прибув для участi в розглядi справи за позовом Харківської місцевої прокуратури № 2 до Харківської міської ради, Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки і комунального майна Харківської міської ради, Громадської організації «Десантно-спортивний клуб «Майбутні гвардійці» та фізособи про визнання незаконним та скасування рiшення визнання договору купiвлi-продажу примiщення недiйсним.

Чоловік брав участь у засіданні як представник громадської організації «Десантно-спортивний клуб «Майбутнi гвардiйцi».

У 2018 році Харківська міська рада продала громадській організації комунальне приміщення цокольного поверху площею 101,7 кв.м. на вулиці Великій Панасівській, 6, літ-А1. Організація мала пріоритетне право викупу як орендар.

Новий власник розділив приміщення на дві частини і 57,3 кв.м. залишив собі, а 44,4 кв.м. продав фізособі. Прокуратура вимагала повернути цю нерухомість громаді міста.

Вважаючи, що співробітники прокуратури Харківської області незаконно звернулися з таким позовом, представник організації захотів помститися їм через виказування погроз вбивством. Для надання своїм погрозам достовірності він задумав принести в одне з судових засідань корпус ручної осколкової гранати Ф-1 і повідомити представнику прокуратури, що використає гранату оскільки не згоден з позовними вимогами.

Але план не збувся, бо ще на вході при поверхневому огляді працівники Служби судової охорони гранату вилучили. До прибуття поліції гранату поклали в камеру схову, а відвідувача пропустили в засідання.

Громадянин не вгамувався і, побачивши прокурорку ювенальної юстиції став висловлювати їй своє невдоволення. Чоловік похвалився, що досить добре володіє вогнепальною зброєю і має навички поводження з бойовими припасами, що брав участь у бойових діях, має великий арсенал зброї, яку готовий застосувати у разі прийняття судом рішення не на його користь. Вважаючи, що прокурорка реально сприймає його слова, чоловік став виказувати на її адресу погрози вбивством шляхом застосування принесеної із собою гранати. Говорив, що покладе гранату до її сумки. На пiдтвердження свого наміру повідомив прокурорці, що приніс до суду гранату Ф-1.

Того ж дня працівники поліції провели огляд вдома у чоловіка і з’ясували, що той не брехав.

У квартирі обвинуваченого вилучили автомат Калашникова, 1 508 набоїв до різної зброї, запали УЗРГМ, ручну гранату, дві тротилові шашки вагою 200 г кожна, дві тротилові шашки вагою 400 г кожна, три пластичні речовини, які, за результатами експертизи, є вибуховими речовинами на основі гексогену.

Обвинувачений уклав з прокурором угоду про визнання винуватості. Сторони дійшли згоди про умовне покарання – 5 років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з випробуванням і покладенням на нього низки обов’язків.

Більшість вилученої зброї суд конфіскував на користь держави. Але три ножі, мисливська рушниця, мисливські карабіни, самозарядний пістолет та два магазини повертаються засудженому.

Щодо приміщень, то Господарський суд Харківської області 19.02.2020 відмовив прокуратурі у повному обсязі і апеляційний суд підтримав це рішення.

Постановою Верховного Суду від 05.11.2020 попередні рішення скасовано і справу передано на новий розгляд.

17 травня 2021-го Господарський суд Харківської області частково задовольнив позов прокурора.

Суд визнав недійсним договір купівлі-продажу нежитлових приміщень між Управлінням комунального майна та приватизації Департаменту Харківської міської ради та ГО «Десантно-спортивний клуб «Майбутні гвардійці».

Однак витребувати нерухомість у комунальну власність суд не зміг. Виявилося, що приблизно за два тижні до надходження позову прокурора, громадська організація продала свою частку приміщення і вже не є належним відповідачем щодо цих вимог. Щодо іншої частини приміщення, проданої на пів року раніше, то суд визнав нового власника добросовісним набувачем і відмовився позбавляти його майна.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"