НОВИНИ

22.04.2019

20.04.2019

19.04.2019

РУБРИКАТОР

У Чернівецькому слідчому ізоляторі ув’язнені не отримують необхідної медичної допомоги

07.11.2018

Працівник Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини спільно з представником Уповноваженого в Чернівецькій області та регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Чернівецькій області здійсненими візит до Чернівецького слідчого ізолятору.

Моніторингова група виявила грубі порушення прав і свобод ув’язнених на охорону здоров’я і медичну допомогу.

Так, в медичній частині № 33 філії «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України» не відбулося позитивних змін, пов`язаних із перепідпорядкуванням пенітенціарної медичної служби, створеної ще у 2017 році ДУ «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України».

У медичній частині відсутній акредитаційний сертифікат та положення про неї, що свідчить про відсутність в закладі умов для якісного, своєчасного, певного рівня медичного обслуговування та дотримання ним стандартів у сфері охорони здоров’я.

Крім того, завідуючий медичною частиною не зміг надати жодної документації щодо потреби у медичних препаратах та їх наявності, через неможливість використання медичних препаратів та засобів медичного призначення, закуплених за бюджетні кошти у «дореформений» період. Ці препарати знаходяться у опечатаних сховищах та вже тривалий час не приймаються на баланс філій ЦОЗ ДКВС. Як наслідок, ув’язнені не можуть отримати необхідних ліків, а терміни зберігання невикористаних медичних препаратів спливають.

Через відсутність в медичній частині № 33 стаціонару хворі ув’язнені утримуються в загальних камерах. Так під час візиту було виявлено ув’язненого з численними виразковими гнійними ураженнями шкіри на нижніх кінцівках. Медична допомога йому надається в антисанітарних умовах в межах камери № 4 в якій він утримується. За словами моніторів, це значно ускладнює належне надання медичної допомоги ув’язненим, що можна віднести до катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання.

Також під час візиту встановлено, що умови тримання ув’язнених у ДУ «Чернівецький слідчий ізолятор» не відповідають національному законодавству та європейським стандартам. Зокрема, в установі виявлено камери в антисанітарному стані, які потребують негайного капітального ремонту та не придатні для тримання в них узятих під варту.

Крім того, майже всі камери установи перебувають у занедбаному стані і потребують поточного ремонту. В них недостатньо природнього та штучного освітлення, відсутні бачки з питною водою. У багатьох камерах ліжка розташовані в притул одне до одного, що порушує право на приватність ув’язнених.

Карцери потребують капітального ремонту, припливна-витяжна вентиляція відсутня, вологість повітря у них підвищена, вікна мають невеликі розміри і надмірно заґратовані, через що у камерах недостатньо природного та штучного освітлення. Також не відгороджені санвузли і перебувають в антисанітарному стані, клозетні чаші та рукомийники потребують заміни.

За результатами візиту до Міністерства юстиції України буде направлено звіт із зазначенням виявлених недоліків та рекомендаціями щодо їх усунення.

Джерело