НОВИНИ

09.06.2023

08.06.2023

07.06.2023

06.06.2023

05.06.2023

02.06.2023

РУБРИКАТОР

У Чернігові чоловік погрожував вбиством поліцейським, за що отримав 2,5 роки ув’язнення

10.09.2022

Новозаводський районний суд міста Чернігова визнав чоловіка винним у погрозах вбивством співробітникам правоохоронного органу (вирок від 23 серпня).

За матеріалами справи, громадянин кілька років поспіль висвловлював погрози двом співробітникам поліції: дзвонив їм на мобільні, слав повідомлення, а також говорив їм образи і погрози при особистих зустрічах.

Заступник начальника Чернігівського ВП ГУНП в Чернігівській області отримував погрози за те, що виконував повноваження в кримінальному провадженні щодо тілесного ушкодження середньої тяжкості, де цей чоловік проходив як обвинувачений.

У вересні 2020-го громадянин виклав у Facebook пост про те, що поліцейський, начебто, хабарник і закриває справи за гроші. У коментарях до публікації попросив, щоб повідомили йому адресу проживання цього правоохоронця, погрожуючи вбити, відправити на той світ. Дослівіно коментар звучав так: «адрес узнай его мы ему подарок приготовили билет в один конец на чартерный рейс к святому Петру!». Під коментарем містилося зображення предмету, ззовні схожого на саморобний вибуховий пристрій, замотаний прозорим скетчем.

Друга потерпіла — також співробітниця Чернігівського міського відділу поліції. Жінка розповіла, що обвинувачений почав приходити до неї на прийом громадян із 2014 року. Скаржився, що йому не повертають блокнот і тубус від РПГ. При цьому обвинувачений з невідомих їй причин вирішив, що вона повинна йому допомагати, тому що вони народились в один день.

Із 2017-го громадянин у соцмережах постійно почав писати непристойні речі, описуючи, що поганого хоче їй зробити. Також писав і телефонував на її мобільний і робочий телефон, писав в особисті повідомлення у Facebook різні бридкі речі. Погрожував їй та її неповнолітньому сину фізичною розправою, ображав нецензурною лайкою, казав, що слідкує за нею і дитиною, знає, де живуть, висилав фото вибухових пристроїв. Переслідував її та сина дорогою зі школи і кожен раз казав, що коли вона хоче, щоб дитина дійшла додому, то має йому допомогти у поверненні речей. У 2019-му вимагав від неї “борг” у 500-700 євро, оскільки таку суму витратила його сестра, яка приїхала з Італії, але не змогла потрапити на прийом до начальника поліції. Вранці 18 лютого 2021 року обвинувачений зустрів її поблизу будівлі ГУНП в Чернігівській області і матюкався, погрожував вбивством, кричав, хапав за руки, не пропускав на робоче місце. Подібне тривало протягом чотирьох років і співробітниця поліції начебто мала через це нервові зриви.

Громадянин у суді вину визнав частково. Розповів, що у 2017 році під час «несанкціонованого обшуку» працівники поліції зламали в нього вдома двері, побили матір, забрали тубус і попільничку. Після цього він прийшов в поліцію і потерпіла провела його до начальника, якому він розповів про те, що трапилось та показав відео. Згодом він зустрів поліцейську в парку і вона запропонувала йому допомогу, сказала, що потрібно писати рекомендовані листи. Далі він неодноразово приїжджав до відділу поліції, однак там йому погрожували. Потерпіла обіцяла, що допоможе і він подарував їй годинник, шеврони та кулеметну стрічку. Але справа з місця не зрушила. Крім того, з 2018 році вони зі співробітницею поліції нібито почали зустрічатися, він приходив до неї додому. Та коли дізнався, що вона причетна до «закладок» наркотиків, припинив стосунки і відмовився з нею одружуватись. Буцімто через це їх стосунки зіпсувалися. Обвинувачений стверджував, що номери телефонів працівників поліції йому дали в СБУ. Він телефонував і цікавився відповідями на свої листи в поліцію і зрозумів, що потерпіла їх знищила. Тому почав писати на неї скарги. Фотографію вибухового пристрою начебто надіслав у Viber на прохання самої потерпілої, узявши зображення з інтернету. У потерпілої до нього склалось неприязне ставлення, вона погрожувала йому та його сестрі, на що у відповідь він також їй почав погрожувати. При цьому вбити не хотів, а тільки налякати , щоб принизити так само, як вона та інші поліцейські принижували його.

Водночас чоловік заперечував, що 18 лютого 2021-го біля будівлі поліції погроджував потерпілій, переконував, що це не він. Стверджував, що того дня перебував у лікарні на стаціонарному лікуванні, ночував у лікарні, нікуди не виходив. На підтверження його версії допитувалась лікарка, яка повідомила, що обвинувачений проходив процедури у визначений час, а так у нього був вільний палатний режим і йому не заборонялося виходити з приміщення, а також ночувати вдома.

Відтак суд вирішив, що алібі обвинуваченого не підтверджується. Тим більше, що в матеріалах справи також є відеозапис із будівлі поліції, а також подію підтвердили двоє співробітників поліції, які були очевидцями.

Крім того, підсудний намагався відхрестититися від акаунта у Фейсбуці, кажучи, що його сторінку зламамли. Але суд цьому не повірив. При затриманні у чоловіка вилучили мобільний телефон, огляд якого підтвердив використання цього акаунта. Також на телефоні було фото вибухового пристрою, яке публікувалося у Фейсбуці.

Ще у квітні 2021-го зловмисника було засуджено до 1 року і 6 місяців позбавлення волі за тілесне ушкодження середньої тяжкості. Свого часу ця справа послужила одним із приводів для критики і погроз одному із поліцейських.

Тепер суд визнав чоловіка винним у погрозам убивством співробітникам поліції і присудив 2 роки і 5 місяців ув’язнення. Склавши покарання за обома вироками суд збільшив тюремний строк до 2 років і 6 місяців.

Обвинувачений утримується під вартою із липня минулого року і тому вже частково відбув покарання.

Потерпілій співробітниці поліції засуджений має виплатити 10 тисяч гривень моральної шкоди.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"