У Бучанській колонії коти допомагатимуть виправленню в’язнів
07.03.2020
Адміністрація Бучанської виправної колонії №85 разом із зооактивістами запустили проєкт “Двостороння адаптація”, в межах якого людям, що відбувають покарання, дозволять піклуватися про безпритульних котів.
Про це повідомили на сторінці Центру захисту тварин у фейсбуку.
Ідею реабілітації в’язнів за допомогою тварин перейняли в колег зі США. Там в одній з в’язниць штату Індіана діє спеціальна програма, за якою ув’язненим дозволяють доглядати за безпритульними котами.
“За п’ять років експеримент показав чудові результати: в’язні, що піклувалися про пухнастиків, справді в майбутньому майже ніколи не потрапляли за ґрати повторно. Люди змінювалися завдяки піклуванню про когось”, – розповіли активісти.
Подібна програма діє в одній з в’язниць у штаті Каліфорнія, але там людям дозволили піклуватися про собак.
За процесом спілкування в’язнів Бучанської колонії з котами наглядатимуть співробітники установи. До піклування за тваринами допускатимуть лише тих в’язнів, які відбувають покарання не за тяжкі злочини. Для тварин відведуть спеціальне приміщення, а час від часу котів відвідуватимуть ветеринари, щоб упевнитися, що з ними все гаразд, вони не хворіють і утримуються в добрих умовах.
“Впевнені, що й в Україні цей експеримент буде успішним, адже наші котики не гірші за американських. А ще ми переконані, що кожна людина має право на другий шанс. Як знати, можливо, завдяки догляду за твариною хтось переосмислить своє життя і повернеться з місць позбавлення волі додому назавжди”, – поділилися сподіваннями активісти.
Нагадаємо, що нещодавно Міністерство юстиції України видало наказ, яким дозволило в’язням користуватись у СІЗО та колоніях ігровими приставками. Водночас досі в Україні в’язням заборонено мати за ґратами, зокрема, молочні, м’ясні та інші продукти, які потребують додаткового термічного приготування.
Відомо, що тільки у вересні 2018 року Міністерство юстиції розробило нові правила внутрішнього розпорядку установ виконання покарань. Відтоді ув’язненим дозволили носити бороди, курити в карцерах та спілкуватися безпосередньо з адміністрацією.