НОВИНИ

18.09.2020

17.09.2020

16.09.2020

15.09.2020

РУБРИКАТОР

Трьох оперуповноважених Слов’янського відділу поліції обвинувачують у перевищенні службових повноважень

13.12.2019

Скеровано до суду обвинувальний акт відносно трьох працівників відділу кримінальної поліції Слов’янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області, підозрюваних у перевищенні службових повноважень, що супроводжувалось насильством.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську.

Досудовим розслідуванням встановлено:

– у травні 2019 року у правоохоронців виник конфлікт з громадянами, що знаходилися поблизу будинку, в якому проходили санкціоновані обшуки;

– під час конфлікту один з обвинувачених погрожував потерпілому предметом, схожим на пістолет, не попередивши про застосування фізичної сили або спецзасобів;

– інший обвинувачений правоохоронець повалив на землю потерпілого, заламав йому руки та надягнув кайданки, чим фактично вчинив незаконне затримання.

Деталі: у наслідок дій правоохоронців, громадянин отримав легкі тілесні ушкодження.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснювала прокуратура Донецької області.

Кваліфікація: перевищення службових повноважень працівником правоохоронного органу, тобто умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав та повноважень, які супроводжувалися насильством, застосуванням спеціальних засобів та болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями, за відсутності ознак катування (ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини, підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"