НОВИНИ

06.10.2022

05.10.2022

04.10.2022

РУБРИКАТОР

Свої просувають своїх? ВРП хоче переваг для помічників суддів під час добору на посади суддів

13.08.2022

У Вищий раді правосуддя пропонують надати кількісну перевагу помічникам суддів під час доборів на посади суддів.

Як зазначив 12 серпня в. о. голови Вищої ради правосуддя Віталій Саліхов, перевагу саме помічникам суддів під час доборів потрібно віддавати тому, що під час роботи в судах вони отримують необхідні знання, практичні навички і не потребують тривалої додаткової підготовки у Національній школі суддів.

Під час доборів на посади суддів помічники суддів, за квотним принципом, повинні складати до 50 % від загальної кількості учасників доборів.

На думку Віталія Саліхова, для спеціальної підготовки кандидата на посаду судді з числа помічників суддів достатньо одного місяця.

Втім, на думку в. о. голови ВРП, претендувати на посади суддів повинні лише помічники суддів, які працюють в суді 5-6 років і морально готові бути суддею.

Крім того, кандидати на посади суддів повинні складати фінальний іспит, але виключно у вигляді комп’ютерного тестування, тобто без залучення осіб, які особисто або у складі колегії перевіряють іспити кандидатів.

Нагадаємо, що у червні Вища рада правосуддя презентувала свій варіант процедури добору суддів, який суттєво відрізняється від моделі, яка діє зараз.

 В’ячеслав Хрипун

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"