НОВИНИ

29.07.2021

28.07.2021

27.07.2021

24.07.2021

23.07.2021

22.07.2021

РУБРИКАТОР

Свідка, який повідомив, що дав показання під диктовку поліції, визнали винним

26.06.2020

Кілійський районний суд Одеської області затвердив угоду про визнання винуватості у справі про наданні неправдивих показань.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 18 червня.

У листопаді 2019 року суд виправдав чоловіка від звинувачення у крадіжці електричної духовки «Сатурн». Чоловік був неодноразово судимий з 1984 по 2011 рік. Але стверджував, що з 2014 року зав’язав зі злочинним життям. Подія сталася взимку 2017, коли він розмовляв на вулиці з двома знайомими з приводу роботи у Дніпропетровській області. Тоді до нього підійшов також чоловік у білих штанах на прізвисько «Святий», з яким він раніше відбував позбавлення волі. Хтось запитав, чи є що випити. Потім «Святий» і ще один чоловік відійшли і за деякий час останній вернувся і передав обвинуваченому духовку, кажучи, що «Святий» просив її продати. Обвинувачений відніс її знайомій жінці і отримав 100 грн, а потім його звинуватили у крадіжці духовки. Власницею духовки була дружина «Святого». Ринкова вартість духовки оцінювалась у 350 грн.

Саме показання «Святого» слідчому поліції лягли в основу обвинувального акту. Але в суді свідок заявив, що ті показання дав під диктовку працівників поліції, оскільки ті йому сказали, що його знайомий дав показання проти нього. В суді він говорив, обвинувачений в домі потерпілої взагалі не був і додому з ним зайшов інший чоловік, який і взяв духовку і потім розповів, що віддав обвинуваченому, щоб він її продав. Гроші від продажу духовки вони разом витратили на алкоголь, а його співмешканці сказали, що духовку вкрали.

Чоловік, який начебто приніс обвинуваченому духовку і сказав продати, вже помер, оскільки був ВІЛ-інфікованим.

Потерпіла розповіла, що чула як перед крадіжкою відчинялись двері її будинку, які вона завжди тримає незамкненими, і поки вона підвелася з ліжка, то встигла лише побачити як постать у білих штанях виносить духовку. Під час проведення слідчого експерименту підозрюваний був п’яний і під тиском поліції сказав, що витягнув штепсель з розетки, коли брав духовку, але цього не могло бути, бо потерпіла стверджує, що сама завжди витягувала його, коли не користувалась духовкою. До викрадення духовка стояла у вітальні на письмовому столику. Звертаючись з заявою про вчинення злочину, жінка казала слідчому, що підозрює у вчиненні крадіжки саме свого співмешканця.

Виправдувальний вирок набув законної сили і після цього до відповідальності притягнули свідка – співмешканця власниці духовки, який розповів у суді, що показання слідчому давав  під диктовку працівників поліції.

У вироку йдеться, що чоловік діяв  з прямим умислом, надававши неправдиві показання органу досудового слідства, на основі яких, складено обвинувальний акт.

У подальшому між цим свідком і прокурором укладено угоду про визнання винуватості. Чоловіку дали 2 роки обмеження волі, але звільнили з іспитовим терміном в 1 рік. Він буде неодноразово судимий, починаючи з 1979 року і востаннє у 2012.

Про притягнення до відповідальності співробітників поліції поки нічого не відомо.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"