НОВИНИ

11.12.2023

08.12.2023

06.12.2023

05.12.2023

04.12.2023

02.12.2023

01.12.2023

РУБРИКАТОР

Судитимуть за держзраду колишнього керівника Херсонського слідчого ізолятора та його заступника

28.01.2023

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальні акти стосовно колишнього керівника Херсонського слідчого ізолятора та його заступника за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).Слідством встановлено, що обвинувачені під час окупації Херсона перейшли на бік ворога. Вони добровільно розпочали службу в окупаційному правоохоронному органі – так званому «Управлінні служби виконання покарань по Херсонській області». Один з обвинувачених обійняв посаду так званого «помічника начальника управління по дотриманню прав людини в кримінально-виконавчій системі», а інший став «старшим оперуповноваженим».

Отримавши псевдопосади, псевдопосадовці діяли в порушення міжнародних правових норм і стандартів поводження з ув’язненими. Погрожували та психологічно тиснули на ув’язнених через небажання отримувати російське громадянство або виконувати інші вказівки окупантів.

Колишній керівник СІЗО навіть став «героєм» інформаційної провокації пропагандистів, метою якої була дискредитація правоохоронних органів України. Закликав не виконувати накази української влади та наслідувати його приклад – співпрацювати з ворогом.

Після визволення Херсону намагалися переховуватися в області, але були оперативно викриті та затримані працівниками ДБР. Наразі перебувають під вартою.

Наразі вони утримуються під вартою, де й очікуватимуть на вирок суду.

Досудове розслідування здійснювалось слідчими теруправління ДБР у місті Мелітополі, оперативний супровід – УСБ України в Херсонській області. Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"