НОВИНИ

29.07.2021

28.07.2021

27.07.2021

24.07.2021

23.07.2021

22.07.2021

21.07.2021

РУБРИКАТОР

Судитимуть поліцейського та рієлтора, які організували схему заволодіння квартирою в Маріуполі

28.04.2021

ТУ ДБР у Краматорську, за сприяння ДВБ Нацполіції, завершили досудове розслідування стосовно сержанта поліції та приватного юриста-рієлтора, які намагалися за шахрайською схемою заволодіти квартирою в одному з центральних районів Маріуполя. Обвинувальний акт скеровано до суду.

За даними слідства, влітку 2020 року поліцейський одного з відділів ГУ Національної поліції в Донецькій області в ході своєї службової діяльності дізнався про квартиру, власниця якої в ній тимчасово не проживала.

30-річний правоохоронець розробив злочинну схему, за якою сподівався залякати жінку неправдивою інформацією про начебто неминучу конфіскацію житла у рахунок погашення комунальних боргів, а потім примусити її продати квартиру через посередника і основну суму від продажу забрати собі.

Поліцейський залучив до схеми приватного рієлтора одного з міських агентств нерухомості. Вона отримала від власниці квартири нотаріальну довіреність на продаж та знайшла особу, яка погодилася купити квартиру за приблизно 12 000 доларів США. З цієї суми учасники схеми планували віддати власниці квартири лише 50 тисяч гривень.

Проте, власниці за допомогою правоохоронних органів вдалось вчасно завадити скоєнню злочину, та напередодні запланованої угоди купівлі-продажу квартири скасувати надану рієлтору нотаріальну довіреність.

З метою помститись власниці квартири, яку не вдалось ошукати, рієлтор звернулася до правоохоронних органів із заявою про злочин, начебто вчинений громадянкою.

Таким чином, сержант поліції, який на час проведення досудового розслідування був відсторонений від посади, а також рієлтор обвинувачуються у незакінченому замаху на заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайстві) у великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 190 КК України).

Крім того, рієлтор підозрюється у завідомо неправдивому повідомленні органу досудового розслідування про вчинення кримінального правопорушення (ч. 1 ст. 383 КК України) та завідомо неправдивому показанні потерпілого, наданому органу, що здійснює досудове розслідування (ч. 1 ст. 384 КК України).

У разі доведення вини їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"