НОВИНИ

22.09.2018

21.09.2018

20.09.2018

РУБРИКАТОР

Суддю та адвокати, яких обвинувачували в отриманні хабара, виправдали через відсутність доказів

12.10.2017

Козятинський міськрайонний суд виніс виправдувальний вирок стосовно судді Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області та адвоката, яких обвинувачували в отриманні 15 тис. доларів хабара.

Виправдувальний вирок суд постановив на підставі недоведеності вини як судді, так і адвоката.

Козятинський суд не встановив належних та достовірних доказів, які були б достатніми для висновку про доведення винуватості, відкинувши всі надані обвинуваченням докази як недопустимі, бо більшість з них були отримані з порушенням закону.

Суд не взяв до уваги докази, отримані в результаті прослуховування розмов судді та адвоката, оскільки прокуратура не відкрила стороні захисту матеріали, які стали правовою підставою проведення оперативно-розшукових заходів, що в свою чергу не дало можливості перевірити стороною захисту та судом допустимості результатів таких дій як доказів.

Також суд визнав неналежними докази, отримані під час обшуку помешкання судді, так як обшук за даною адресою проведений без постанови слідчого судді.

Крім того, на думку суду, прокуратура порушила порядок письмового повідомлення про підозру професійному судді. Заступник Генерального прокурора обмежився лише складанням письмового тексту повідомлення про підозру та його підписанням, замість того, щоб особисто вручити підозру.

Виправдувальний вирок винесено 26 вересня і до 26 жовтня прокуратура має час подати апеляційю на нього.

Джерело