НОВИНИ

17.06.2019

15.06.2019

14.06.2019

13.06.2019

РУБРИКАТОР

Суддя ВС купив квартиру у скандальному ЖК «микитасів» після рішення по іншому скандальному ЖК «микитасів»

16.07.2018

Суддя Верховний Суду у складі колегії суддів Касаційного госпсуду Григорій Мачульський купив у ТОВ «Укрбуд девелопмент» квартиру на 53 кв м у Києві за 1,81 млн грн. Про це йдеться у його повідомленні про зміни в майновому стані у Єдиному держреєстрі декларацій, подане 12.07.2018.

Раніше у іншому повідомленні про зміни у декларації від 13.06.2018 Мачульський зазначив, що придбав незавершену квартиру у Мар’яни Гармаш теж за 1,81 млн грн. площею 53,07 млн грн. по вул. Євгена Коновальця (Щорса) 34-а.

Згідно з даними Майнового реєстру, мова йде про одну й ту ж однокімнатну квартиру на 53 кв м у будинку по вул. Євгена Коновальця – житловому комплексі «Аристократ» на Печерську у центрі Києва. Він збудований під егідою державної будкорпорації «Укрбуд» нардепа Максима Микитася.

Щодо квартири у будинку по вул. Євгена Коновальця 34-а, то в реєстрі зазначено, що у 2016 році Мар’яна Гармаш, яка є юристом, що супроводжує проекти «Укрбуду», уклала з ТОВ «Фінансова компанія «Житло-Капітал» договір про участь у Фонді фінансування будівництва. У червні цього року Мачульський уклав з Гармаш договір про відступлення прав та переведення обов’язків, після чого вже купив готову квартиру у девелопера «Аристократа» «Укрбуд девелопмент».

Наразі у ЖК «Аристократ» пропонують 3-5-кімнатні квартири за 56 тис грн. за кв м. Щоправда на сайті ЖК вже відсутня інформація про продаж однокімнатних квартир. Водночас, за теперішніми цінами квартира на 53 кв м коштувала б 3 млн грн.

Півроку тому, історія з будівництвом ЖК «Аристократ» потрапила у скандал. Як повідомляли «Наші гроші з Денисом Бігусом», керівник Нацгвардії України Юрій Аллеров погодив з «Укрбуд Девелопмент» заміну ЖК, в якому гвардійці мали отримати квартири. Заміть ЖК «Аристократ» в центрі столиці військовослужбовцям видали житло в ЖК «Оберіг» на околиці міста. Різниця в ціні квартир склала понад 100 млн грн.

Після квартирного обміну, донька командувача Нацгвардії Юрія Аллерова Катерина Пустиннікова оформила на себе квартиру у новобудові приблизно за 1,5 млн грн. Ця нерухомість знаходиться у ЖК «Микитська Слобода», девелопером якої є той самий «Укрбуд Девелопмент».

07.03.2018, тобто за три місяці до купівлі Мачульським квартири у «Укрбуд Девелопмент», Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного госпсуду за участі Григорія Мачульського (головуючий суддею був Єгор Краснов) прийняв остаточне рішення на користь «Укрбуд Девелопмент».

Громадська організація «Андріївсько-Пейзажна ініціатива» за підтримки прокуратури Києва намагалася скасувати рішення Київради по передачі земельних ділянок ТОВ «Майк», ТОВ «Терра Капітал», на яких в подальшому фірми під егідою «Укрбуд» з порушеннями почали будувати інший скандальний житлокомплекс –«Сонячну Рів’єару» (про порушення можна прочитати туттут,туттут).

Касація, як і попередні суди, не погодилась з вимогами громадської організації, оскільки, на їх думку, вона не обґрунтувала, в чому саме полягає порушення прав, які саме права позивача порушено прийняттям спірних рішень Київрадою.

Згідно з декларацією Мачульського за 2017 рік, суддя отримав 745 тис грн. зарплатні. Суддя також вказав, що має $40 тис готівкою, 50% квартири на 60 кв м, авто KIA RIO 2012 р.в. Цьогоріч суддя вже заробив близько 1,5 млн грн. та відчужив майно на 1,57 млн грн.

Нардеп  з групи «Воля народу» Максим Микитась до 2016 р. був президентом Української держбудкорпорації «Укрбуд». Наразі корпорацію очолює помічник Микитася Олександр Лятамбор.

Власником ТОВ «Укрбуд Девелопмент» є британська «Bazert Development LLP». Микитась у своїй декларації за 2017 рік вказав себе бенефіціарним фірми. Щоправда, при зустрічі з журналістом «Свідомо» він заперечив, що має будь-який стосунок до цієї компанії.

Джерело