НОВИНИ

07.07.2020

06.07.2020

30.06.2020

РУБРИКАТОР

Суддя Верховного суду обурилась через твердження заст. керівника офісу Президента про «систему famiglia у судовій владі»

03.08.2019

Суддя Верховного Суду Алла Лесько, обурена мовчанням Ради суддів та Вищої ради правосуддя, відповіла на твердження щодо «системи famiglia у судовій гілці влади», які прозвучали у  інтерв’ю заступника керівника Офісу Президента Руслана Рябошапки 

«Пройшла доба з того часу, як заступник керівника Офісу Президента України Руслан Рябошапка, відповідаючи на запитання ведучої програми «Отражение-Віддзеркалення» телеканалу «АТН Харків» (1 серпня 2019 року), сказав наступне:

«Що ми маємо сьогодні: як і раніше, декілька сімей, декілька людей, там з десяток, можливо, трошки більше, контролюють всю судову систему. Тобто ці, так звані «famiglia», які притаманні італійській, можливо, системі мафіозного управління. Вона, система «famiglia», залишилася сьогодні у судовій гілці влади.

Тобто, судова реформа не призвела до того, що судді керують судовою системою, що судді підпорядковуються закону. А що існує певна вертикаль, яка замкнута на цих самих людях, які управляють і судовою системою, і правоохоронною системою…»

Пройшла доба з того часу, як в ефірі прозвучали ці слова, які можуть сприйматися суспільством як доказ фактичного існування у судовій владі злочинної організації.

Це також можна розуміти як твердження про те, що Рада суддів України як вищий орган суддівського самоврядування та Вища рада правосуддя як колегіальний, конституційний орган державної влади та суддівського врядування не діють на засадах відповідальності, підзвітності перед суспільством з додержанням норм Конституції та законів України.

Пройшла доба. А Рада суддів України та Вища рада правосуддя мовчать.

Чи не знають про такі заяви? У це складно повірити, адже запис ефіру є у відкритому доступі, а відоме видання «Судово-юридична газета» також повідомила про них.

Право відкрито обговорювати проблемні питання у функціонуванні судової влади та готувати певні законодавчі ініціативи у посадових осіб Офісу Президента України безумовно є.

Однак заяви про функціонування судової влади за принципом мафіозних кланів «famiglia» вимагають доведення.

Потрібно дати суспільству докази існування таких «famiglia», їх членів та діяльності. Інакше такі заяви бездоказово плямують всіх суддів. У тому числі й мене.

Органи суддівського самоврядування та врядування мовчать. Проте я скажу.

Я не належу і наколи раніше не належала до «famiglia», про які сказав пан Руслан Рябошапка у своїй відповіді представнику ЗМІ. Ніколи не була підпорядкована подібній системі мафіозного управління і переконана, що більшість суддів поставили б підпис під такими моїми словами».

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"