НОВИНИ

25.01.2021

23.01.2021

22.01.2021

21.01.2021

РУБРИКАТОР

Суддю із Сумщини звільнили за позапроцесуальні відносини під час розгляду справи

05.08.2020

Вища рада правосуддя вирішила звільнити Надію Спиридонову з посади судді Господарського суду Сумської області, яку підозрюють у вимаганні та отриманні хабара за ухвалення «правильного» рішення.

Як повідомили «ЗіБ» у ВРП, дисциплінарна справа на суддю Господарського суду Сумської області  Н.Спиридонову була відкрита за скаргою НАБУ у 2019 році.

Під час допиту у ході проведення розслідування свідок зазначив, що суддя декілька разів зустрічалася з ним поза межами приміщення суду для обговорення деталей ухвалення рішення.

Як встановили правоохоронці, за ухвалення відповідного рішення у справі суддя зажадала 4 тис. доларів, які свідок начебто їй передав.

Перша Дисциплінарна палата ВРП встановила, що суддя, допускаючи позапроцесуальні відносини з довіреною особою позивача, порушила вимоги щодо справедливого та неупередженого розгляду справи.

ДП ВРП дійшла висновку, що дії судді Н.Спиридонової  містять ознаки істотного дисциплінарного проступку та вирішила застосувати до судді дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення з посади.

Суддя намагалася оскаржити відповідне рішення, але ВРП залишила його без змін, оскільки у діях судді Н.Спиридонової є склад дисциплінарного проступку, відповідальність за вчинення якого передбачена пунктом 3 частини першої статті 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"