НОВИНИ

11.12.2024

10.12.2024

09.12.2024

06.12.2024

05.12.2024

04.12.2024

03.12.2024

02.12.2024

РУБРИКАТОР

Суддю, який в умовах війни не погоджувався на відрядження до іншого суду, звільнили з посади

16.07.2024

Суддю Артемівського міськрайонного суду Донецької області Ігоря Решетняка звільнили з посади за дисциплінарне порушення. Про це йдеться у рішенні Вищої ради правосуддя від 11 липня.31 жовтня 2022 року розпорядженням голови Верховного суду територіальну підсудність судових справ Артемівського міськрайонного суду Донецької області змінено шляхом її передачі Дружківському міському суду Донецької області.

Причиною цього були активні бойові дії і те, що будівля Артемівського міськрайонного суду в місті Бахмут Донецької області внаслідок чергового ворожого обстрілу в ніч з 8 на 9 вересня 2022 року зазнала сильних пошкоджень.

Частиною другою статті 55 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що у період воєнного стану, коли змінюється територіальна підсудність справ, то суддя може бути без його згоди відряджений для здійснення правосуддя до суду, якому визначається територіальна підсудність справ, що перебували у провадженні суду, в якому працював суддя.

До Дружківського міського суду Донецької області відрядили працювати 15 суддів із Артемівського міськрайонного суду. Прибули всі, окрім Решетняка.

Голова Дружківського міського суду неодноразово намагався зв’язатися із Решетняком. Один раз він вийшов на зв’язок з головою суду і повідомив, що не погоджується з рішенням голови Верховного Суду про відрядження та буде оскаржувати це рішення у суді. Інших відомостей, зокрема про стан його здоров’я, не було.

Із лютого 2022 року суддя Решетняк не здійснює правосуддя, що підтверджується відсутністю ухвалених ним рішень в Єдиному державному реєстрі судових рішень. Зарплату йому перестали платити з 1 листопада 2022-го.

8 січня 2024 року до Вищої ради правосуддя надійшла дисциплінарна скарга  на Решетняка від Служби безпеки України.

Суддя надіслав до ВРП письмові пояснення, що голова Верховного суду Всеволод Князєв прийняв рішення без його згоди на відрядження.  Решетняк повідомив, що засобами електронного зв’язку звертався до Князєва із проханням про дострокове закінчення відрядження та щоб йому дозволили працювати в одному з районних судів Харкова. Саме в Харкові проживає мати Решетняка, яка, згідно з висновком  лікарсько-консультативної комісії, потребує постійного стороннього догляду. Однак таку заяву судді голова ВС Князєв, начебто, взагалі не розглянув.

На думку судді Решетняка, такий механізм відрядження суддів порушує гарантії незалежності суддів і робить нелегітимним правосуддя у судах, до яких вони відряджаються. На його думку, для відрядження до іншого суду має бути особиста згода судді. Крім того, держава мала б сприяти йому у догляді за хворою матір’ю, відрядивши до одного з судів, розташованих у місті Харкові.

Друга дисциплінарна палата ВРП дійшла висновку, що Решетняк, не прибувши до Дружківського міського суду Донецької області, тривалий час нехтував обовʼязками судді, морально-етичними принципами поведінки судді та проявив неповагу до інших суддів.

Незгода Решетняка з рішенням Голови Верховного Суду щодо його відрядження до Дружківського міського суду Донецької області виразилась у відмові прибути до цього суду та здійснювати судочинство.

В умовах збройної агресії Російської федерації такі дії є порушенням присяги судді, яку він склав Українському народові, допущенням поведінки, що порочить звання судді та підриває авторитет правосуддя.

Решетняк працював суддею із 2012 року.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"