НОВИНИ

20.05.2024

17.05.2024

16.05.2024

15.05.2024

14.05.2024

10.05.2024

РУБРИКАТОР

Суддям та прокурорам пропонують скасувати надбавки за науковий ступінь

23.03.2023

Новопризначений міністр освіти і науки Оксен Лісовий 23 березня повідомив, що подав свою дисертацію подав на перевірку до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти через звинувачення у плагіаті. При цьому у разі виявлення будь-яких порушень академічної доброчесності він обіцяє відмовитися від ученого ступеня кандидата наук (не від посади міністра).

Втім, цим він не обмежиться і пропонує «змінити правила гри».

«Подав уряду пропозиції щодо змін у нормативній базі, які дозволятимуть будь-якому громадянину, чиновнику, політику добровільно відмовитися від наукового ступеня і (відповідно) від усіх надбавок. Зекономлені кошти держава зможе спрямувати на користь розвитку науки, оборону чи відбудову.

Депутати також уже готують внесення конкретних змін до законодавства щодо всього комплексу питань академічної доброчесності, які будуть мати широку підтримку МОН України», – відзначив він.

Відповідно член парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій, нардеп від «Слуги народу» Роман Грищук виніс на обговорення наступні пропозиції.

«Зняти всі надбавки за науковий ступінь, якщо не працюєш в освітній чи науково-дослідній установі.

Депутати, прокурори, судді і держслужбовці не мають отримувати надбавки за дисертації.

Освітяни і науковці – мають», – зазначив він. Наталя Мамченко

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"