Суддя ВСУ Єзеров забув внести в декларацію квартиру, землю і мільйонні борги ‒ НАЗК
27.09.2021
У декларації судді Верховного суду України Альберта Єзерова за 2020 рік містяться неправдиві відомості у розділах про нерухомість та фінансові зобов’язання.
Про це йдеться у висновку Національного агентства із запобігання корупції про повну перевірку декларації, повідомляє «Слово і діло».
Зокрема, декларант не вказав відомостей про земельну ділянку площею 237 кв. м., яку почав орендувати в 2020 році та земельну ділянку площею 480 кв. м., яку купив у 2020 році.
Також суддя не зазначив своїх банківських рахунків та банківських рахунків дружини та дочки в Приватбанку та надав недостовірні відомості про банківські рахунки в ПАТ «Райффайзен Банк Аваль».
У НАЗК наголосили, що за два тижні до початку перевірки суддя написав електронного листа, в якому зазначив, що «він виявив відсутність у декларації відомостей». Втім, НАЗК підкреслює, що цей лист не спростовує наявності у декларації недостовірних відомостей.
За даними НАЗК, Альберт Єзеров не вказав відомостей про своє фінансове зобов’язання 31 тис. 435 доларів США, яке відповідно до договору купівлі-продажу майнових прав на об’єкт нерухомого майна виникло 31 січня 2020 року перед ТОВ «Альматін-Київ Плюс».
Також суддя не вказав фінансове зобов’язання перед ПАТ «ЗНВКІФ Еверест», яке виникло 15 грудня 2020 року ‒ 1 млн. 894 тис. грн. З договору випливає, що суддя підписав попередній договір купівлі квартири у будинку, який зараз на стадії будівництва. Єзеров здійснив перший платіж ‒ 1 млн. 132 тис. грн. Решту коштів він сплатить після того, як отримає акт приймання-передачі квартири.
«У своїх поясненнях суб’єкт декларування наголошує на відсутності підстав для зазначення у декларації відомостей про вказані фінансове зобов’язання, оскільки зобов’язання сторін за цим договором мають цивільно-правовий характер і не мають природи фінансового зобов’язання перед фінансовою установою,- зазначається у висновку повної перевірки. ‒ Пояснення враховані, але не спростовують зазначення недостовірних відомостей».
В інтерв’ю «Слово і діло» керівник НАЗК Олександр Новіков зауважив, що держава сподівається на прискіпливу увагу ЗМІ до протоколів щодо конфлікту інтересів. За його словами, ці справи стосуються переважно високопосадовців.