НОВИНИ

17.09.2021

16.09.2021

15.09.2021

РУБРИКАТОР

Суддя скаржиться, що її не звільняють за власним бажанням через компромат СБУ

06.08.2021

Як правило, для звільнення судді з посади за власним бажанням вистачає лічених хвилин. Проте цього разу щось завадило Вищій раді правосуддя розглянути заяву у визначений день. Суддя збентежена, що орган доєднався до тиску на неї.

Суддя Селидівського міського суду Донецької області Юлія Переясловська вирішила піти з посади. Як вона зазначає, через принципові розбіжності між «реформами», що відбуваються в Україні, та її баченням демократичного розвитку держави й судової влади, зокрема, надання іноземним експертам вирішального впливу на формування судових органів.

Так, законниця ще кілька місяців тому повідомила про свій намір колегам, підготувала всі необхідні документи, і направила заяву про звільнення до ВРП. Позаяк щодо неї не надходило жодних скарг, то розраховувала на швидке рішення, хоча б не пізніше місяця, як передбачено законом.

Заяву мали розглянути 27 липня. Та із офіційного сайту ВРП володарка мантії дізналася про звернення щодо неї, яке надійшло від Служби безпеки. Суть його невідома, адже судді не надсилали його копії, не просили й надати пояснення.

Паралельно на двох сайтах опублікували статтю про неї, один із заголовків: «Паспорт РФ і нерухомість у Севастополі».

В Інтернеті зокрема поширюють фото начебто паспорту РФ та витягів з державних реєстрів.

Законниця припускає, що звернення СБУ може стосуватися публікацій, проте запевняє, що інформація в них — недостовірна причиною тиску може бути неспівпадіння позицій з правоохоронцями щодо кримінальних справ за обвинуваченням у тероризмі. Мовляв, таким чином чинять штучні перешкоди її звільненню і навіть, можливо, хочуть змусити працювати під контролем СБУ.

Ю.Переясловська наголошує (№3258/0/6-21), що останній день розгляду її заяви про звільнення — 5 серпня. І якщо цього не станеться, можна буде вважати, що ВРП стала на сторону обвинувачення, і створює для СБУ сприятливі умови для протиправного тиску на суддю.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"