Судді місцевих судів вимагають змін в оплаті праці
10.11.2017
Голові Раді суддів України направлено звернення судді господарського суду Миколаївської області про винесення питання оплати праці суддів на повістку позачергового з’їзду, який продовжить роботу 13 листопада.
Зокрема, делегат пропонує з’їзду суддів проголосувати за звернення до Вищої ради правосуддя ініціювати зміни до Закону про судоустрій в частині суддівської винагороди, а саме виключити положення щодо регіональних коефіцієнтів та встановити розміри посадових окладів суддів у такій пропорції (незалежно від того, який з окладів – судді місцевого або Верховного судів (30 чи 94) – буде взятий за базовий): судді місцевого суду – 1; судді апеляційного суду – 1,1; судді спеціалізованого суду – 1,2; судді Верховного Суду – 1,3.
Наразі ж співвідношення між розміром окладів судді місцевого суду та Верховного Суду становить 10 до 75, а з урахуванням регіонального коефіцієнта – 10 до 94, тобто розмір окладу судді Верховного Суду більше ніж розмір окладу судді місцевого суду майже в десять разів.
І лише після 1 січня 2020 року це співвідношення буде становити 2,5 (30 до 75), а з урахуванням регіонального коефіцієнта — 3,1 (30 до 94), замість досягнутого рівня 1,3.
Однак вже зараз судді вважають, що така диспропорція в оплаті праці для суддів різних інстанцій є дискримінацією суддів місцевих судів.
Водночас варто зазначити, що днями учасники Хмельницького судового форуму підписали резолюцію, в якій йдеться про недопущення дискримінації суддів в частині виплати суддівської винагороди в світлі рішення XIV позачергового З’їзду суддів України та ініціювання питання про юридичну відповідальність керівництва ДСА за невиконання рішення найвищого органу суддівського самоврядування.