НОВИНИ

17.08.2022

16.08.2022

15.08.2022

13.08.2022

12.08.2022

РУБРИКАТОР

Судді, які не бажають переводитися з окупованих територій, втратять суддівську винагороду

29.06.2022

Процедура тимчасового переведення суддів з окупованих територій добігає кінця.

Голова Верховного Суду Всеволод Князєв повідомив, що суддям, які найближчим часом таки не вирішать перевестися з окупованих територій України до судів на території, контрольовані українською владою, вже скоро буде припинено виплату суддівської винагороди.

“Щодо заробітної плати, то після завершення процедури переведення суддів з окупованих територій, ті судді, які не виявили бажання перевестися з окупованої території на неокуповану територію без поважних причин, з моєї ініціативи, я думаю, що Державною судовою адміністрацією буде ухвалено рішення про припинення виплати їм заробітної плати», – розповів Всеволод Князєв агентству «Укрінформ».

При цьому, за його словами, процедура тимчасового відрядження суддів завершиться незабаром.

Водночас, голова ВС зазначив, що нюанс полягає в тому, що не завжди зрозуміло, хто з суддів дійсно не хоче переїжджати на контрольовану Україною територію і чому. За його словами, відомі факти, коли судді фізично не можуть переїхати, оскільки є реальна загроза їхнього затримання представниками окупаційної влади.

Нагадаємо, раніше голова Верховного Суду розповів, що суддів, затриманих окупантами, включатимуть до списків на обмін полоненими.

Також, зазначимо, що до середини червня із судів, які опинилися в зоні окупації та в районі бойових дій, було переведено 220 суддів.

Крім того, раніше голова ВС розповів про те, що XIX з’їзд суддів, який має відбутися в Києві 11-13 липня 2022 року, мабуть, доведеться переносити на невизначений термін.

В’ячеслав Хріпун

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"