Судді, яка арештувала чоловіка за відеозйомку судового засідання, повідомили про підозру
12.06.2020
Голові одного з райсудів Харківської області повідомили про підозру у постановленні завідомо неправосудного рішення, що вчинене в інших особистих інтересах. Про це інформує пресслужба прокуратури.
Зі змісту повідомлення вбачається, що йдеться про голову Вовчанського райсуду Харківської області Ірину Уханьову.
У листопаді 2016 у відкритому судовому засіданні за обвинуваченням громадянина України у завданні умисних тяжких тілесних ушкоджень мешканець Харкова Максим Корнієнко, займаючи активну громадянську позицію, робив відеозапис процесу. Зокрема, чоловіком зафіксовано грубе порушення суддею вимог ч. 2 ст. 16 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» – здійснення правосуддя без мантії та нагрудного знаку.
Суддя заборонила Корнієнку знімати судове засідання та оголосила перерву, після закінчення якої повернулась вже в мантії та з нагрудним знаком. Продовжуючи розгляд справи, вона неодноразово вимагала припинити відеозйомку та наполягала, щоб чоловік покинув залу судових засідань. Без прийняття будь-якого вмотивованого судового рішення суддя надала вказівку черговому наряду поліції вивести Корнієнка із зали судових засідань. Стосовно нього склали адміністративний протокол за злісну непокору працівникам поліції, який того ж дня направлено до суду і його розглянула та сама суддя Уханьова, незважаючи на конфлікт із цим громадянином.
Суддя проголосила постанову, за якою Корнієнка визнано винним та призначено йому адміністративний арешт на 15 діб. Чоловік оскаржив це рішення і був звільнений, відбувши 9 діб позбавлення волі.
У подальшому вже новим складом суду справу було закрито у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення. Не було доведено, що вимоги поліції в судовому засіданні були законними, оскільки вони по суті тільки виконували вказівки судді, що не були правомірними.
Підозрюваній судді загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.
Досудове розслідування здійснює територіальне управління ДБР, розташоване у м. Полтаві, оперативний супровід — УСБУ в Харківській області.
У квітні 2020 року суд підтвердив рішення про виплату Корнієнку 90 тис. грн компенсації за рахунок держави в якості моральної шкоди за неправомірне притягнення до адміністративної відповідальності та призначення покарання у вигляді адміністративного арешту.
Раніше суддю Уханьову пропонувала звільнити. Але згодом Вища рада правосуддя погодилася тільки відсторонити її від роботи на 6 місяців з тимчасовим позбавленням доплат і направленням до Національної школи суддів для підвищення кваліфікації з курсу суддівської етики.