НОВИНИ

01.10.2022

30.09.2022

29.09.2022

28.09.2022

27.09.2022

РУБРИКАТОР

Судді Антикорупційного суду відсуджують зарплати, урізані через карантин

16.06.2021

11 суддів Вищого антикорупційного суду звернулися із позовами про стягнення недоотриманої суддівської винагороди за період карантину. Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на дані з порталу  «Судова влада».

Позови подали судді Вищого антикорупційного суду – Віталій Дубас, Олег Коліуш, Віра Михайленко, Олексій Кравчук, Оксана Олійник, Сергій Мойсак, Олег Ткаченко, Леся Федорк, Олег Федоров, Тимур Хамзін і Катерина Широка.

Половина із них вже встигли отримати рішення на свою користь — це судді МойсакДубасФедоракШирокаОлійникФедоров.

У більшості випадків суди не конкретизували суму, яку мають доплатити суддям, а лише зобов’язували Вищий антикорсуд нарахувати і виплатити суддівську винагороду за період з 18 квітня 2020-го по 27 серпня 2020 року без обмежень.

Але, наприклад, у випадку судді Широкої суд чітко назвав суму недоотриманої суддівської винагороди — 307 612 грн. У березні цього року Окружний адмінсуд Києва задовольнив позов судді повністю і ухвалив стягнути кошти з Вищого антикорупційного суду. Рішення підтримала апеляція і воно набуло законної сили.

Із декларації судді за минулий рік видно, що Широка отримала 1,84 млн грн заробітної плати від антикорупційного суду. Тобто навіть з урахуванням карантинних обмежень суддя отримувала в середньому 153 тисячі гривень на місяць.

Суддя Мойсак підрахував, що йому має бути виплачено 546 723 гривні. (суми відрізняються, бо судді отримують також доплати до посадового окладу). Наприклад, за серпень 2020-го Мойсаку через карантин недоплатили 71 тисячу гривень. На запит «Українських новин» ВАКС давав інформацію про зарплати суддів у серпні минулого року перед скасуванням обмежень. Із цієї відповіді вбачається, що Мойсак отримав за серпень 2020-го — 19 тисяч гривень зарплати.

За 2020 рік суддя Мойсак задекларував понад 2 мільйони гривень зарплати, тобто в середньому по 174 тисячі гривень на місяць.

Нагадаємо, що у квітні минулого року були внесені зміни до закону, яким встановлено обмеження при нарахуванні суддівської винагороди до розміру, що не перевищує 10 розмірів мінімальних заробітної плати, встановленої на 1 січня 2020 року, тобто, 47 230 грн. на місяць.

Але в зазначеному максимальному розмірі зарплати не враховувулися суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та оплата щорічної відпустки. Тобто суддям часто виплачували більше 47 тисяч.

Традиційно ж судді, окрім посадового окладу, отримують доплати за вислугу років, перебування на адміністративній посаді в суді, науковий ступінь, роботу, що передбачає доступ до державної таємниці. Тому їх місячна зарплата може сягати 200 тисяч гривень.

На період карантину ті самі обмеження застосовувалися до зарплат народних депутатів, суддів Конституційного Суду України, членів Вищої ради правосуддя, членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, прокурорів, працівників і посадовців Національного банку та інших осіб, оплата праці яких регулюється спеціальними законами.

28 серпня 2020-го Конституційний суд визнав такими, що не відповідають Конституції зміни до бюджету в частині обмеження зарплат чиновників на період карантину.

Після цього у посадовців з’явилося право відсудити недоотримані кошти.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"