НОВИНИ

04.07.2022

01.07.2022

30.06.2022

РУБРИКАТОР

Судам заборонили відповідати на публічні запити

26.03.2022

Суди та інші установи системи правосуддя не даватимуть відповідей на запити публічної інформації до кінця війни. Більше того, такі запити передаватимуть Службі безпеки України, аби там перевірили авторів.

Таке рішення ухвалила Рада суддів під час позачергового засідання 25 березня, передає «Закон і Бізнес».

«Через військову агресію російської держави та її загарбницької армії проти України публічна інформація щодо діяльності органів державної влади, їхніх працівників, в тому числі щодо судів та органів системи правосуддя, може становити загрозу життю та здоров’ю суддів, працівників апарату судів, їхніх рідних і близьких, спричиняти злочини та бути загрозою національній безпеці, а тому підлягає обмеженню в силу вимог законів, які стосуються воєнного стану. Ми не можемо дозволити, щоб чутливою інформацією в системі правосуддя скористалися загарбники , зрадники та їхні поплічники», – зазначив голова Ради суддів України Богдан Моніч.

У підсумку засідання за рішення про обмеження доступу до публічної інформації щодо діяльності судової влади проголосували усі 24 члени РСУ, які взяли участь у засіданні.

Рада суддів України вирішила:

1.  Усім судам України, Державній судовій

адміністрації України, іншим установам системи правосуддя тимчасово відстрочити до закінчення строку дії воєнного стану в Україні надання відповідей на усі запити про публічну інформацію, які надійшли з початку введення воєнного стану в Україні – 24 лютого 2022 року.

2. У разі надходження запитів щодо надання буд-якої публічної інформації щодо діяльності судів та установ системи правосуддя – копію запитів негайно направляти Службі безпеки України для ретельної перевірки осіб, які таку інформацію збирають.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"