НОВИНИ

01.10.2022

30.09.2022

29.09.2022

28.09.2022

27.09.2022

РУБРИКАТОР

Суд зобов’язав ДБР розслідувати факт незаконного стеження поліцією за Романом Маселко

31.03.2021

Печерський районний суд зобов’язав Державне бюро розслідувань зареєструвати кримінальне провадження за фактом незаконного стеження за членом правління Фундації DEJURE Романом Маселком.

Нагадаємо, 26 лютого до офісу Фундації DEJURE навідались 5 співробітників Національної поліції, які спробували вручити протокол про адміністративне правопорушення члену правління Фундації DEJURE Роману Маселко.

При цьому вони точно знали, що Роман у офісі DEJURE та протягом 1,5 години намагались до нього. З їх розмов ми почули, що вони “пробили” телефон Романа за місцезнаходженням.

Це свідчить, що поліція в режимі реального часу відстежила мобільний телефон Романа для того, щоб визначити його місцезнаходження. Важливо розуміти, що це негласна слідча дія, яка можлива лише за рішенням суду та лише у кримінальному провадженні. У адміністративній справі це в принципі неможливо і однозначно незаконно. 

За фактом скоєного правопорушення, Роман Маселко подав заяву про злочин до Державного бюро розслідувань. Понад 20 громадських організацій звернулись до керівників Генпрокуратури, поліції та ДБР з вимогою розслідувати цей факт.

Однак досі жодної реакції не було. Тому Роман звернувся до Печерського суду, який зобовязав ДБР відкрити кримінальне провадження та провести розслідування.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"