Суд вирішив, що замначальника Управління патрульної поліції Одещини спровокував водія на дачу хабара
12.07.2019
Суд виправдав чоловіка від звинувачень у пропозиції хабара за недоведеністю в його діях складу злочину.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок Київського райсуду Одеси від 8 липня.
У лютому 2018 року в Одесі патрульні зупинили водія з ознаками алкогольного сп’яніння, але той відмовився проходити медогляд. За кілька днів чоловік начебто прийшов в управління патрульної поліції вирішити питання, щоб його не притягали до адмінвідповідальності і повернули посвідчення водія. За матеріалами справи, він запропонував 1000 доларів заступнику начальника Управління патрульної поліції в Одеській області. Останній написав рапорт. Далі відбулася передача коштів.
Основою обвинувачення стали показання свідків з числа працівників патрульної поліції, а також відео та аудіо записи спостереження за особою і контролю за вчиненням злочину.
Але суд вирішив, що здобуті докази не можна покласти в основу обвинувачення, оскільки частина із них здобута з грубими порушеннями, а інші – не підтверджують прямо чи опосередковано існування обставин, про які зазначено в обвинувальному акті.
Обвинувачений повідомив, що поліцейський сам запропонував допомогу і сказав принести 1000 доларів, пояснив, що це штраф. Коли він приніс гроші, то заступник начальника Управління патрульної поліції в Одеській області підсунув папку і сказав покласти їх туди.
У витягу з кримінального провадження від 7 лютого 2018 йдеться, що 9 лютого 2018 приблизно о 12:05 чоловік надав неправомірну вигоду в сумі 1000 доларів США начальнику управління відділу чергової служби УПП в Одеській області.
Це свідчить, що працівники правоохоронних органів заздалегідь 07.02.2018 знали, що буде відбуватися 09.02.2018 року о 12:05 годині. Суд не прийняв такий витяг з ЄРДР як належний та допустимій доказ. А відтак враховуючи практику Європейського суду з прав людини щодо доктрини «плодів отруєного дерева», суд визнав недопустимими похідні докази.
Суд дійшов висновку, що саме заступник начальника Управління патрульної поліції в Одеській області був ініціатором надання йому неправомірної вигоди.
Крім того, адміністративна справа водія 8 лютого була скерована до суду, тому 9 лютого чиновник йому допомогти об’єктивно не міг.
Із відеозапису з прихованої камери, вбачається, що саме замначальника поліції веде розмову, повторно з’ясовує анкетні дані водія , причини та обставини візиту і з його боку відбувається ініціювання надання йому неправомірної вигоди. А обвинувачений сам не намагається дати грошові кошти, а виконує вказівки після того як замначальника поліції підсунув папку для передачі грошей.
Був досліджений флешнакопичувач, на якому зберігаються сім файлів з двома відеозаписами, що є нарізками з цілого запису, які постійно перериваються. На одному відеофайлі можна побачити вхід оперативних працівників правоохоронних органів та прокурора, які представляються, але з даного запису не вбачається наявність понятих. З іншого відеофайлу видно, що працівники правоохоронних органів ведуть оперативні слідчі дії за відсутністю захисника, а права особі роз’яснюються в кінці, що явно суперечить законодавству. Поняті в суді допитані не були, прокурор відмовився їх доставляти, встановити їх місцезнаходження не вдалося, що, як вважає суд, ставить під сумнів, що вони взагалі були.
Суд виправдав чоловіка у зв’язку з недоведеністю його причетності до вчинення злочину.
У травні минулого року суд закрив справу за водіння у нетверезому стані у зв’язку із закінченням строку притягнення до адмінвідповідальності (три місяці). До цього розгляд двічі відкладався: спочатку порушник хворів, а потім був відрядженні.