НОВИНИ

24.06.2021

23.06.2021

22.06.2021

19.06.2021

18.06.2021

РУБРИКАТОР

Суд виправдав суддю, яка відпустила командира “Беркута”, хоча прокурор просив 7 років позбавлення волі

27.08.2020

Шевченківським районним судом м. Києва ухвалено виправдувальний вирок судді Печерського районного суду міста Києва, яка обвинувачувалась у постановленні завідомо неправосудних рішень.

Згідно матеріалів слідства, суддя Печерського районного суду міста Києва у 2014 році своїм рішенням незаконно звільнила з-під варти колишнього командира роти спецпідрозділу “Беркут”, підозрюваного у вбивстві активістів Євромайдану, та безпідставно застосувала відносно нього запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Крім того, іншим рішенням вказана суддя скасувала постанову прокурора про відмову в задоволенні клопотання адвоката щодо закриття кримінального провадження, зобов’язавши прокурора прийняти таке рішення.

За результатами досудового розслідування судді було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.1, 2 ст. 375 КК України та обвинувальний акт 18.05.2015 був скерований до суду для розгляду по суті.

Під час дебатів прокурор підтримав весь обсяг наведених у суді доказів та попросив суд призначити обвинуваченій покарання у вигляді 7 років позбавлення волі.

За результатами судового розгляду Шевченківський районний суд м. Києва дійшов висновку про відсутність в діях судді складу інкримінованих кримінальних правопорушень.

Прокуратура з таким рішенням не погоджується та готує апеляційну скаргу.

Нагадаємо, 19 вересня 2014 року суддя Світлана Волкова змінила Садовнику запобіжний захід з тримання під вартою на домашній арешт, з-під якого він втік вже 4 жовтня. 24 вересня Генпрокуратура відкрила щодо неї провадження за неправосудне рішення та подала апеляцію на судове рішення, а 6 жовтня Волковій оголосили підозру.

Того ж дня Апеляційний суд Києва скасував постанову Печерського райсуду про домашній арешт Садовника і задовольнив клопотання ГПУ про взяття його під варту. Наразі він оголошений в розшук. За інформацією ГПУ, Садовник втік у Крим.

27 грудня 2014 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України відсторонила Світлану Волкову від посади, а у вересні 2016 року Верховна Рада її звільнила. Вона змогла відновитися на посаді судді Печерського районного суду у листопаді 2019 року.

Джерело

Джерело 2

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"