НОВИНИ

27.07.2021

24.07.2021

23.07.2021

22.07.2021

21.07.2021

РУБРИКАТОР

Суд виправдав слідчого прокуратури, з кабінету якого зник речовий доказ – 230 тисяч грн

20.03.2021

Приморський районний суд Одеської області виправдав колишнього слідчого в особливо важливих справах першого слідчого відділу прокуратури Одеської області (вирок ).

У жовтні 2015-го слідчі прокуратури задокументували передачу заступнику начальника Комінтернівського РВ ГУМВС України в Одеській області 230 тисяч гривень хабара за невжиття заходів до осіб, які крадуть зерно на залізничному перегоні між селами Свердлове та Першотравневе.

У підозрюваного вилучили 220 тисяч гривень і близько 1 тисячі доларів готівкою. Ці гроші мали бути передані на зберігання до спеціальної банківської комірки. Але прокуратура Одеської області офіційно такої комірки не мала. У приміщенні слідчого відділу не було спеціальної камери і для зберігання решти речових доказів. Тому слідчі самі вирішували цю проблему – облаштовували сейфи у своїх кабінетах. Водночас слідчий другого відділу відкрив банківську комірку, але як приватна особа на своє ім’я і зберігав докази там, а також докази інших слідчих, видаючи їм квитанції.

Слідчий, який займався справою про 230 тисяч хабара, обладнав у своєму кабінеті металеву шафу, яку придбав власним коштом, і зберігав гроші там. На початку 2016-го слідчому відділу наказали переїхати в інше приміщення – з провулку Лермонтовський на вулицю Середньофонтанську. Пізніше в суді слідчі розповідали, що були проти цього переїзду і навіть зверталися до свого керівництва, але даремно. 4-6 січня 2016 слідчі на власних авто перевезли матеріали справ, речові докази і до нового приміщення, тому що транспорту для переїзду їм не надали.

13-14 січня 2016 року у новому кабінеті, який слідчий зачиняв на ключ, пакет із грошима зник. Потім в обвинувальному акті буде написано, що пакет лежав на підлозі, але слідчий це заперечував, кажучи, що закривав його в шафу, витягаючи тільки, щоб дістати інші матеріали справ.

Слідчого звинуватили у зловживанні службовим становищем в інтересах третіх осіб і звільнили.

Слідів зламу на замку дверей і шафи експерти не виявили. Неможливо достовірно встановити, чи оригінальним ключем відкривався замок вхідних дверей, чи його копією, чи стороннім предметом.

Керівництво прокуратури також проводило службове розслідування. З камер відеоспостереження було видно, що сторонні особи у даний період до будівлі не заходили, а тільки працівники першого слідчого відділу та інші правоохоронці. У прокуратуру запрошували спеціаліста для опитування співробітників на поліграфі. Але результати цього дослідження залишились неофіційними без складення жодних документів. Згодом у суді спеціаліст пояснив, що йому не вдалося здобути будь-яку інформацію, крім того, у нього склалося враження, що слідчі, яких він допитував, були нетверезі.

Один зі свідків (також слідчий) підтвердив, що у день, коли мав прибути поліграфолог керівництво попередило працівників, щоб ті не вживали алкоголь. Але свідок бачив, як двоє слідчих, перебуваючи у службовому кабінеті, випили пляшку алкогольного лікеру та приховали інші пляшки для споживання протягом дня. Пропонували випити також свідкові, але він відмовився. Алкоголь міг допомогти уникнути небажаної реакції під час опитування на поліграфі.

Начальник матеріально технічної частини прокуратури Одеської області у суді повідомив, що кімната речових доказів на момент переїзду слідчого відділу до нової будівлі була вже практично готова і не було тільки сигналізації. І сховище нібито почало працювати з 17-19 січня 2016 року. Однак це спростовувалося показаннями інших 13 свідків з числа працівників слідчого відділу.

Крім того, суду взагалі не було надано жодного документа, на підставі якого відбувся переїзд слідчих з одного приміщення до іншого.

Обвинувачений повідомив, що раніше у справі про хабарництво посадовця поліції співробітники УВБ в Одеській області ДВБ МВС не виконували його доручень. І саме на початку січня 2016 року він ініціював ще одне кримінальне провадження за фактом зловживання владою та службовими обов’язками співробітниками УВБ в Одеській області ДВБ МВС України. Зникнення грошей сталося безпосередньо після цього.

Паралельно розслідується також справа за фактом крадіжки з кабінету слідчого, але через 5 років жодних результатів у цій справі немає. Тобто не зрозуміло, хто вкрав пакет із грошима із яких мотивів.

Зникнення речового доказу послабило обвинувачення у справі про хабар, яке висунуто колишньому заступнику начальника Комінтернівського РВ ГУМВС України в Одеській області.

Ця справа досі перебуває на розгляді Суворовського суду Одеси. Але інформації про прийняття тут якогось остаточного рішення немає.

Суд не побачив жодних доказів винуватості колишнього слідчого, в тому числі, щодо злочинної змови з третіми особами в інтересах посадовця поліції, викритого на хабарі.

Суд виправдав чоловіка у зв’язку з недоведеністю вчинення злочину.

Після звільнення з органів прокуратури слідчий став адвокатом.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"