НОВИНИ

28.09.2021

27.09.2021

25.09.2021

24.09.2021

23.09.2021

РУБРИКАТОР

Суд виправдав майора поліції, визнавши, що його спровокував власний агент

30.08.2021

Суд виправдав ексначальника сектору кримінальної поліції Луцького райвідділу поліції у Волинській області (вирок від 18 серпня).

За версією обвинувачення, поліцейський вимагав і одержав 1000 доларів від громадянина за те, що не збиратиме стосовно нього та його оточення докази про їх причетність до незаконної рубки лісу. Правоохоронець був затриманий і з його авто вилучено барсетку з поміченими грошима.

У суді чоловік отримання хабара заперечував. Він розповів, що заявник був його агентом, надавав йому інформацію про осіб, які скоюють злочини або готуються до їх вчинення, допомагав у розкритті злочинів. За версією обвинуваченого, заявник мав купити в нього машину за 2 тисячі доларів і того дня передав половину цих коштів. Щодо рубки лісу, то дані були внесені до ЄРДР і досудове розслідування велося іншим слідчим і жодного відношення до цієї справи він не мав.

Ще низка свідків розповіли суду, що заявника також затримували за крадіжку трактора і раніше цей чоловік був причетним до крадіжок та інших злочинів, що не заважало йому бути агентом поліції. Колишній начальник Луцького РВП ЛВП ГУНП у Волинській області чітко вказав, що заявник був довіреною особою обвинуваченого і постійно інформував його.

У матеріалах НСРД зафіксовано розмови поліцейського та заявника щодо придбаного автомобіля, про необхідність розбиратися з начальником слідства щодо закриття провадження. Із цих розмов суд зробив висновок, що провокативною була поведінка саме заявника та він був зацікавлений у результаті даної справи. Усі здобуті у результаті провокації докази визнаються недопустимими.

Також суд вважає, що прокурор ніяк не спростував доводи захисту, що обвинувачений не мав ніякого відношення до розслідування кримінального провадження щодо рубки лісових дерев, а тим більше до його реєстрації та закриття.

Виправданий правоохоронець працює начальником сектору кримінальної поліції в селі Маневичі Камінь Каширського райвідділу поліції.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"